بازدید: 714 | تاریخ انتشار : 16 خرداد 1393
به گزارش خبرنگار نسیم خنداب:خطیب نماز جمعه شهر خنداب در ابتدای خطبه به اوصاف افراد متقین پرداخت و اظهار داشت:یکی از اوصاف متقین دعاست که در ماه شعبان علاوه بر دعاها و اعمالی که وارد شده ، دعای صلوات شعبانیه است که وقت زوال است.
امام جمعه شهر خنداب از اهمیت این دعا گفت و اظهار داشت:امام خمینی (ره)تاکید خاصی به مناجات شعبانیه داشتند و به این دعا سقارش می نمودند.
حجت الاسلام والمسلمین مجدی زاده کرمانی کشتی نجات انسان ها را اهل بیت دانست و افزود:هرکسی که بر این کشتی سوار شود در امان است و کسی که فاصله بگیرد غرق خواهد شد و کسی که بخواهد جلوتر از انبیاء باشد از دین خارج خواهد شد.
وی گفت:برای باز شدن چشم قلب باید حجاب های ظلمانی را برداریم و سعی داشته باشیم برای رضای خدا کارکنیم تا طاعت بندگی برای انسان حجاب نباشد و ارواح ما به مقام قدس پروردگار تعلق بگیرد.
خطیب نماز جمعه شهر خنداب ضمن فرارسیدن ولادت حضرت علی اکبر(ع)این روز را تبریک عرض نمود و از مردانگی و خوش رفتاری ایشان مطالبی را بیان نمود و تصریح کرد:امام حسین (ع) در تربیت این فرزند ،معارف دینی،اطلاعات سیاسی اجتماعی ایشان سعی بلیغ نمودند و وی را یک انسان کامل و نمونه ساختند، به گونه ای که شگفتی همگان را برافروختند.
حجت الاسلام مجدی زاده با اشاره به درپیش بودن روز بیستم خردادماه و سالروز شهادت آیت‌الله سیدمحمدرضا سعیدی که در بیستم خرداد ماه 1349 به دست مزدوران رژیم ستم‌شاهی به شهادت رسید بیان کرد: شهید آیت الله سعیدی علمدار انقلاب در جو خفقان ستم شاهی بود.
وی اظهار داشت:آیت الله سعیدی در یکی از ملاقاتهایی که با امام راحل(ره) داشتند نقل می کنند:هنگام نماز مغرب و عشا بود که به منزل امام رفتم،امام آماده نماز بودند وقتی حضور مرا فهمیدند قدری اقامه نماز را به تاخیر انداختند ،آیت الله سعیدی در این ملاقات به امام گفته بودند،آقا طبق برداشتی که من کرده ام از این به بعد شما در مبارزات خود یاوران کمتری خواهید یافت،افراد خیلی پا برجا نیستند ؛امام در جواب فرموده بودند،سعیدی به خدا قسم اگر تمام جن و انس پشت در پشت هم ،جلوی من بایستند،من چون این راه را حق یافتم از پای نخواهم ایستاد و آیت الله سعید نقل می کنند با شنیدن سخنان امام روحی تازه در وجودم دمیده شد و ایمان بیشتری به قیام امام پیدا کردم.
خطیب نماز جمعه خنداب با اشاره به فرمایشات امام خامنه‌ای(مدظله العالی) در مراسم بیست و پنجمین سالگرد رحلت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: فرمایشات بیش از یک ساعته امام خامنه‌ای، در این مراسم بسیار جامع و کامل بود.
وی افزود:پیمودن راه امام خمینی(ره) و تحقق اهداف آن بزرگوار مثل هر هدف مهم دیگر با موانع و چالش هایی روبرو است که اگر آنها را نشناسیم و برطرف نکنیم ،ادامه راه غیر ممکن خواهد بود.
امام جمعه خنداب گفت:مقام معظم رهبری دو چالش بیرونی و درونی را از مهمترین چالش های موجود خواندند و گفتند لازم است جوانان ،نخبگان ،صاحب نظران و فرزانگان فکری و نظری آنها را مورد توجه و بررسی قرار دهند.
حجت الاسلام مجدی زاده کرمانی تصریح نمود:آمریکایی ها ،کشورها و جریانهای سیاسی و شخصیت ها را به سه دسته تقسیم می کتند،بعضی کشورها گوش به فرمان هستند،بعضی ها با آمریکا مدارا می کنند و برخی نیز از نظر آنها نافرمان هستند.
وی تاکید نمود:کشورهایی هستند که به آمریکا باج میدهند و آمریکا نیز از همه لحاظ از آنها حمایت می کند و در این کشورها حتی یک انتخابات هم برگزار نشده است و حکومت بصورت دیکتاتوری اداره می شود.
خطیب نماز جمعه خنداب افزود:کشور های گروه سوم که از دید آمریکا کشورهای نافرمان هستند،طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، سیاست غرب در قبال این کشورها ،استفاده بدون حد و مرز از همه امکانات برای ضربه زدن و از پادر آوردن آنها است.
وی در ادامه اظهار داشت:روزی مسئله نظامی روی میز بود اما از عهده این عمل بر نیامدند و آمریکا وقتی دید، نمی تواند از حمله نظامی استفاده کند و خود را در مقابل این گزینه ناتوان دید ، از تمام راه ها استفاده می کند تا به این کشور ضربه بزند.
امام جمعه شهر خنداب در ادامه انتخاب بشار اسد به عنوان رئیس جمهور سوریه را پیروزی بزرگی دانست و گفت:روابط ایران و سوریه بیشتر از قبل شده است و امیدواریم شاهد امنیت و آرامش هرچه بیشتر در سوریه باشیم.

تگها: غرب, ضربه, آمریکا, فرهنگ, امام جمعه, امکانات, استفاده, ایران, هدف, جمعه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *