بازدید: 888 | تاریخ انتشار : 2 تیر 1393
به گزارش نسیم خنداب،کلاس قالب بافی برای مدد جویان در کمیته امداد  امام خمینی (ره) شهرستان خنداب برگزار شد.
ابراهیم نقدی کارشناس مسئول اشتغال خودکفایی در کمیته امداد شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب اظهار داشت:هدف از برگزاری این کلاسها آشنایی قالی بافان با اطلاعات روز و بافت طرح جدید قالی است که توسط  اساتید مجرب در طی 2 روز و برای 170 نفر از مددجویان قالی باف انجام شد.
وی افزود :سالانه به طور متوسط 2 بار این کلاسها را برای مدد جویان قالی باف برگزار می نماییم.
کارشناس مسئول اشتغال خودکفایی در کمیته امداد اعلام کرد:تسهیلاتی که ما به مدد جوبان خود ارائه می دهیم در قالب مصالح قالی می باشد و نقدی نیست.
نقدی گفت:در حین بافت قالی کارشناسان ما از کارگاه های خانگی بازدید می نمایند و اگر اشکالاتی در بافت قالی صورت بگیرد آنرا آموزش خواهند داد.
وی ادامه داد:وظیفه قالی بافان فقط بافت قالی است چله کشی و تامین مصالح قالی از آغاز روز بافت تا اتمام دار قالی در زمان تعیین شده با این اداره می باشد.
نقدی اظهار داشت:مدد جویانی که علاقه دارند که در هر زمینه در آمد زدایی داشته باشند ما هزینه آموزش منجر به کار را در اختیار آنها قرار خواهیم داد تا مشغول به کار شوند .

 نمونه ای از قالی بافته شده توسط مدد جویان در خنداب

کارشناس مسئول اشتغال خودکفایی در کمیته امداد شهرستان خنداب گفت:بسیاری از مدد جویان تحت پوشش این نهاد با گذراندن دوره های آموزشی قالیبافی و دریافت تسهیلات اشتغال توانسته اند با تولید و فروش محصولات تولیدی خود به استقلال اقتصادی و خودکفایی برسند.

 

تگها: قالی بافی, قالی بافان, کمیته امداد, خودکفایی, خود اشتغالی, قالی, دار قالی, آموزشی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *