بازدید: 758 | تاریخ انتشار : 17 تیر 1393
به گزارش نسیم خنداب حمید غیاثی بیان کرد: همچنین بر اساس نشست های مکرر با رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان خنداب و استان مرکزی و بیان مشکلات و موانع بخش کشاورزی مصوب شد که هنرستان کشاورزی نیز در خنداب راه اندازی شود.

وی ادامه داد: بیش از 80 درصد جمعیت شهرستان خنداب از طریق کشاورزی امرار معاش می کنند و ظرفیت های بسیار ارزشمندی در این شهرستان وجود دارد که در صورت فعالیت های علمی می تواند نقش موثری را در تحقق اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی ایفا کند.

فرماندار شهرستان خنداب بیان کرد: راه اندازی هر چه سریعتر دبیرستان و دانشکده کشاورزی گام مهمی در روند علمی کردن کشاورزی و توسعه کمی و کیفی در این بخش است.

وی اضافه کرد: توسعه در هر بخشی نیازمند وجود نیروی انسانی متخصص و کارآمد است و اگر نیروی کار مجهز به علم روز باشد به طور قطع توسعه آن منطقه با سرعت بسیار بیشتری به پیش خواهد رفت.

غیاثی گفت: گذار از کشاورزی سنتی به پیشرفته و تجاری، نیازمند نیروی های تحصیلکرده و استفاده از تجهیزات مدرن است که حضور نوجوانان و جوانان شهرستان خنداب در هنرستان و دانشکده کشاورزی باعث می شود که افراد از سن 13 سالگی تا پایان دوران کارشناسی بیش از هشت سال به صورت علمی و اصولی کار کشاورزی را فرا بگیرند.

وی اظهار کرد: استفاده از طرح های متنوع توسعه بخش کشاورزی به ویژه آبیاری تحت فشار، توسعه مکانیزاسیون، طرح های تحقیقی، ترویجی و تشکیل سایت های جامع الگویی درشهرستان نیازمند بکارگیری افراد تحصیلکرده و کارآزموده است که وجود دانشگاه و هنرستان کشاورزی در خنداب این کمبود بزرگ را جبران می کند.

فرماندار خنداب خاطرنشان کرد: در سال گذشته به دلیل سرمای سخت و طاقت فرسا، بیش از 360 میلیارد ریال خسارت به باغ های نقاط مختلف شهرستان خنداب وارد شد که اگر باغداران و کشاورزان با اصول باغداری و کشاورزی به گونه ای علمی و فنی آگاهی داشتند متحمل چنین خسارتی نمی شدند.

شهرستان خنداب با بیش از 9 هزار نفر جمعیت در جنوب غرب شهرستان اراک مرکز استان مرکزی قرار دارد.
منبع:ایرنا

تگها: دانشکده, دانشگاه آزاد, دانشجو, خنداب, فرماندار, دانشگاه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *