بازدید: 588 | تاریخ انتشار : 21 تیر 1393
خطیب نماز جمعه شهر خنداب:
به گزارش خبرنگار نسیم خنداب:حجت الاسلام و المسلمین مجدی زاده کرمانی امام جمعه شهر خنداب در نماز عبادی سیاسی جمعه تاکید کرد:اهل نماز کسانی هستند که از نمازشان محافظت می کنند و دائما در نمازند و از آن مواظبت می کنند و آن را اول وقت و در جماعت به جا می آورند.
خطیب نماز جمعه شهر خنداب اظهار داشت:سعی کنید هر چه بیشتر یاد خدا باشید که در این رابطه خداوند تعالی می فرماید،بزرگمردانی هستند که تجارت و کسب وکار روزانه آنها را از یاد و ذکر خداوند دور نمی کند.
حجت الاسلام مجدی زاده گفت:امام علی (ع) می فرماید: ذکر یاد خدا اصل سرمایه بنده با ایمان است و سود آن این است که از شیطان در امان می باشد.
وی در ادامه افزود:انسان باید با ذکر لسانی ،قلبی و عملی به یاد خدا باشد.

 امام جمعه شهر خنداب ضمن تسلیت در گذشت عالم ربانی آیت الله محمد محمدی گیلانی به خانواده ایشان،اظهار داشت: عالم ربانی آیت الله محمد محمدی گیلانی از زمان رهبری امام خمینی (ره )عضو مجلس خبرگان بودند و ایشان تا به حال سمت های گوناگونی از جمله رئیس دیوان عالی کشور را برعهده داشته اند.

حجت الاسلام مجدی زاده اهمیت جنگ بدر را مطرح کرد و ادامه داد:روز 12 رمضان سال دوم هجری،پیامبر(ص)با تعدادی از یارانش به سوی کاروان قریش که به سرپرستی ابوسفیان بود  حرکت کردند که پیامبر متوجه شد قصد کاروان قریش به سمت مدینه است و زودتر از آنها به آنجا رسید و چاه های آبی که در آنجا بود تصرف نمود و پس از رسیدن لشکر ابویفیان با 950 نفر جنگ سختی میان مسلمین و کفار در گرفت که لشکر مسلمین با 313 نفر با رهبری پیامبر اکرم(ص) پیروز شدند و شکست سنگینی نصیب مشرکین شد که تعدادی از آناه کشته و برخی زخمی و اسیر و مابقی به سمت مکه عقب نشینی کردند.
وی ابراز داشت:در این جنگ دلاوری های حضرت علی(ع) و حمزه سیدالشهدا بسیار بارز بوده است.
خطیب نماز جمعه خنداب خاطرنشان کرد:بسیاری از آیات سوره انفال و بعضی از آیات سوره های دیگر درباره این جنگ نازل شده است که اهمیت بسیار ممتازی درباره استقامت مومنین علیه دشمنان می باشد.
خطیب نماز جمعه نیز در رابطه با قیام خونین مسجد گوهرشاد گفت:»وقتی رضا خان تصمیم گرفت کشف حجاب را گسترش دهد و در مملکت ما حجاب را  از سر دختران و زنان بردارد یک شخصیت برجسته مانند بهلول در مسجد گوهر شاد آمد و برعلیه این حرکت سخنرانی کرد و مردم علیه رضا خان و به حمایت از حجاب شعار سر دادند که رضا شاه هم مسجد را به توپ بست و آماری بین 2000 تا 5000 نفر را به قتل رساند و عده زیادی به شهادت رسیدند و بعد از آن نیز فرزند ناخلف اش در سمت کشف حجاب حرکت کرد تا جایی که ممکن است  کشف حجاب نماید اما 35 سال حکومت اسلامی همواره بر این تاکید دارد که حجاب یک فریضه الهی است.
وی تصریح کرد:خداوند تعالی در چندین آیه تصدیق مسئله حجاب را دارند و غیر از از آیات قرآن به این فریضه الهی پرداخته است.
حجت الاسلام مجدی زاده در ادامه افزود: خداوند در آیه 59 سوره احزاب می فرماید:ای پیغمبر به همسران و دختران خودت و زنان مومنین بگو که روسری های خود را تا قسمت جلوی بدن بپوشانند.
خطیب نماز جمعه خنداب تاکید کرد:جوانان سودجو سراق کسانی خواهند رفت که حجاب کاملی ندارند و کامل نبودن حجاب باعث اذیت آنها توسط برخی افراد سودجو خواهد شد.

حجت الااسلام والمسلمین مجدی زاده گفت:امام علی (ع) خطاب به فرزندش امام حسن مجتبی (ع)فرمودند:زنها را نگه دار از اینکه نگاهشان به نامحرم بیفتد و آنها را در حجاب قرار بده و حتی المقدور از خانه خارج نشوند.

وی ابراز داشت:رعایت کردن حجاب هم برای خود و هم برای خانم ها بسیار مفید است.

امام جمعه خنداب به بی غیرتی برخی از مردان و جوانان نسبت به حجاب اشاره ای نمود و خاطر نشان کرد:متاسفانه برخی از آقایان بر عکس این به همسران خود  برای کامل شدن حجاب سفارش کنند گاهی دیده می شود که آقا از خانم می خواهد کمی بی حجاب باشد و این امر جای تاسف دارد.

وی گفت:رعایت حجاب برابر است با حاکم شدن امنیت اخلاقی و اجتماعی در جامعه و کمتر شدن فسادهای اخلاقی بین جوانان  می باشد.

 

 

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *