بازدید: 1464 | تاریخ انتشار : 23 مرداد 1393
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم خنداب، بیمارستان دهنو موقوفه «مرحوم حاج علی آقا فراهانچی » است که به علت فرسوده بودن ساختمان این بیمارستان که بنای آن متعلق به سال 1316 شمسی است، نیاز به مرمت و بازسازی آن وجود داشت و مسئولین این بیمارستان به همین علت اقدام به این کار کرده اند.
بنای این ساختمان متعلق به میراث فرهنگی و جزو آثار ملی است و زمین آن مربوط به دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی می باشد.
مسئولین این بیمارستان علاقمند به آثار باستانی و مقید به حفظ آن‌ها هستند و قصدی برای تخریب آثار ملی ندارند.
فضای بیرونی مرکز بهداشت مملو از درختان تنومند است و به گفته برخی از افراد مسن ، درختان میوه ای که آن زمان در این مرکز کاشته شده از کشورهای خارجی تهیه شده است و همه پیوندی می باشند که بسیاری از آنها در حال حاضر موجود می باشند.
مهندس نورالله سلیمی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب در رابطه با این ساختمان اظهار داشت:در حال حاضر از سوی میراث فرهنگی تملکی در این خصوص صورت نگرفته ،بایستی درخواستی انجام شود تا اعتباری برای مرمت و بهسازی ساختمان قدیمی مرکز بهداشتی درمانی دهنو تخصیص یابد.
رئیس مرکز بهداشت و درمان ادامه داد:در برنامه بعدی بعد از تخصیص اعتبار در نظر داریم این ساختمان را به مرکز درمانی معین و همچنین به عنوان مرکز تفریحی برای پرسنل و کارکنان قرار دهیم.

 نزدیک به 15 الی 20 سال پیش در همین محیط مرکز زایمان هم فعال بوده است که فعلا تعطیل میباشد.


 

در کنار ساختمان مرکز بهداشت قدیمی در سال 1379 بنای جدیدی احداث گردیده است که در حال حاضر به عنوان خانه بهداشت دهنو فعال می باشد.


 

تصاویری از نمای داخلی و خارجی ساختمان قدیمی مرکز بهداشت دهنو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تگها: قدیمی ترین بیمارستان، خنداب ، بیمارستان ، آثار ملی ، تخریب بیمارستان ، قدیمی ترین

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *