بازدید: 597 | تاریخ انتشار : 9 شهریور 1393
به گزارش نسیم خنداب، سعید کریمی با اشاره به کمک به نیازمندان اظهار کرد: صدقه و انفاق و شرایط آن و نیز فرهنگ سازى آن در جامعه، به عنوان یک ارزش درآیات و روایات مختلفى مطرح شده است.

وی افزود: کمک به نیازمندان سبب ارتباط فرد با خالق خود و سبب مشارکت وى در کار خیر شده و علاوه بر اجر اخروى که تاکید زیادى برآن شده، در این دنیا از نظر روحى و روانى، سبب تحول انسان می شود.

مدیر کمیته امداد خنداب تصریح کرد: صدقه سبب مى شود افراد اجتماع از هلاکت و نابودى رهایى یافته و جامعه اى با شکوه و پابرجا داشته باشند، از طرفى آنگاه که این فریضه در جامعه فراموش شود و ثروت‌ها در دست عده اى خاص قرارگیرد، جمع کثیرى محروم و مستضعف به وجود مى آید که به علت تنگدستى و فشارهاى وارده بر آنها، سبب بروز انقلاب و اضمحلال جامعه و سقوط سرمایه داران می‌شود.

کریمی با اشاره به کمک به خانواده‌های تحت حمایت گفت: در 5 ماهه نخست امسال 10میلیارد ریال به خانواده های تحت حمایت کمیته امداد شهرستان خنداب پرداخت شده است.

وی افزود: در 5 ماهه نخست امسال مبلغ 2 میلیارد و 167 میلیون ریال زکات توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان خنداب نیز جمع آوری شده است.

مدیر کمیته امداد خنداب تصریح کرد: این مبلغ درمدت مشابه سال قبل 400 میلیون ریال بوده است که رشد قابل توجهی داشته است و امیدواریم در ماه‌های آینده با کمک مردم و مسئولان تمامی ادارات بیشتر هم شود.

کریمی با اشاره به نقش روحانیون و مبلغین در جمع آوری زکات گفت: این نهاد با همکاری روحانیون متعهد و مبلغ این میزان زکات را دریافت کرده است و این مبلغ زکات در 12 طرح عمرانی شامل یک درمانگاه یک امام زاده یک خانه عالم و 9 مسجد هزینه می شود.

وی افزود: چه انفاق کنندگان و چه کسانى که درجمع آورى این کمک‌ها فعالیت مى کنند، همیشه ازمحرومان به عنوان ولى نعمتان خود یاد کرده و از این که توفیق خدمتگزارى به این بزرگان نصیبشان شده همواره شاکر خداوند متعال هستند و خودشان را واسطه بین خداوند و محرومان دانسته اند، کمیته امداد امام خمینی(ره) با تشکر از خیران این نهاد مردمی با همکاری این خیرین آماده خدمت رسانی به محرومیا و اقشار نیازمند در سطح شهرستان است.

تگها: کمیته امداد،صدقات, خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *