بازدید: 830 | تاریخ انتشار : 13 شهریور 1393
به گزارش خبرنگار اجتماعی نسیم خنداب, صبح امروز جلسه مدیریت پسماند شهرستان(بخش مرکزی) با حضور دهیاران بخش مرکزی  و سلیمی نماینده دفتر دهیاران در استان برگزار شد.

داریوش مردانی بخشدار بخش مرکزی شهرستان خنداب گفت:یکی از برنامه های اساسی در شهرستان خنداب کم آبی و گاها بی آبی است که بحمدالله کارهای خوبی در این خصوص انجام شده است تا بخشی از دغدغه های مردم در برخی روستاهایی که مسئله کم آبی دارند رفع گردد.
بخشدار بخش مرکزی در ادامه افزود:یکی دیگر از مشکلات این شهرستان دفع نا صحیح و جمع آوری زباله است که دغدغه بسیاری از دهیاران در بخش مرکزی می باشد که آنها در بخش هایی باید همراهی و مساعدت داشته باشند و بخشداری را برای رفع این مشکل همراهی نمایند.
وی همچنین از سرپرست محیط زیست در شهرستان خنداب خواست تا به عنوان متولی این امر مکانهایی را برای دفع صحیح زباله تعیین نماید تا این امر را ساماندهی نمایند.
سرپرست محیط زیست در شهرستان خنداب گفت:روزانه 500 گرم زباله در هر خانوار تولید می شود و هر روستا بایستی مکانی را برای دفن صحیح واصولی برای دفن زباله ها داشته باشد تا محیط روستا را به نابودی نکشاند.
با توجه به این که قبلا مکانی در روستای رازگران برای این امر تعبیه شده بود  و زباله چندین روستا به آن مکان انتقال داده می شد ,بنا به غیر اصولی بودن این مکان, شورا و دهیار این روستا از انتقال زباله و پسماند به این مکان خودداری نموده بودند که در این جلسه با هماهنگی بخشدار بین دهیاران مقرر شد تا یک فرصت 6 ماهه به آنها داده شود تا به صورت اصولی این مکان را بازسازی و کناره این زمین فنس کشی نمایند تا از انتقال و پراکندگی زباله و نایلون ها در بیابان خودداری شود.
مقرر شد تا محیط زیست در شهرستان خنداب مکانهایی برای دفن صحیح و اصولی زباله به صورت کارشناسی شده معین نماید تا این مشکل به صورت کلی حل گردد.
بخشدار بخش مرکزی ابراز داشت:ما بایستی در آینده نقطه یابی کنیم و یک مکان را معین نماییم و زباله های کل شهرستان را به این مکان انتقال دهیم و از این کار در بحث اشتغال زایی ، تجزیه ,بازیافت وتفکیک زباله استفاده کنیم.
وی در ادامه افزود:این کار باید به صورت عملیاتی انجام شود تا این منطقه به عنوان نمونه به شهرستانهای دیگر در جلسات نمایش داده شود.

 


 

تگها: پسماند, زباله, جمع آوری زباله, خنداب, روستا, دفع زباله, بخشدار بخش مرکزی, مردانی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *