بازدید: 490 | تاریخ انتشار : 7 مهر 1393
هفته دفاع مقدس به پايان آمد، اما گفتن و نوشتن از حماسه اي که بسان ذخيره ای استراتژيک بايد همه امروز و فرداهای ما را تغذيه کند، هرگز به پايان نمي رسد.
به باور من، قلم را زمين گذاشتن و از اين عاشورا ننوشتن ما را به قحطي معرفت و غيرت دچار خواهد کرد و حيف است کشوری که گنج ها و معادني غني چون دفاع مقدس دارد، از آن استفاده نکند و مثل آفريقايي ها که روی معادني از طلا، فقيرانه زندگي مي کنند، باشد.
بايد از دفاع مقدس گفت و از حماسه آفريناني که اين قطعه از تاريخ را به خون نوشتند تا آيندگان به نور بخوانند, بايد از شهدا گفت که هر کدام چراغي هستند فرا راه همه ما، بايد از جانبازان گفت که به هر روز يک بار شهيد مي شوند، از آزادگان که صبر را معنايي نو شدند و رزمندگاني که در طلب شهادت تا آخر رفتند اما به رسالت پاسداري از شهادت مبعوث شدند بايد گفت و مگر از عاشوراي حسيني فقط در دهه محرم مي گوييم که گفتن از دفاع مقدس که الهام گرفته از قيام اباعبدا...(ع) است را در يک هفته خلاصه کنيم؟
نه ،عاشورا تاريخ را، انسان را مي سازد و دفاع مقدس، نور يافته از نهضت حسيني نيز بايد انسان ساز و مردانگي پرور شود، بله بايد گفت و مي گوييم، به قصد قربت هم مي گوييم، از سردار شهيد دکتر احمد رحيمي که نامش و مرامش، پهلواني بود و شيوه فرماندهي اش، خط بطلاني بر همه نقشه های «منافقين» در بيرجند، از شهيد والامقام سرلشکر ناصری که خط نور را تا افغانستان ادامه داد، از شهيد حجت الاسلام فاضل که فضيلت را تعليم مي کرد،از شهيدان آهنی و آخوندی که اوج عشق به امام بودند. از شهيد جابری که در کنار شهيد کاوه، کوه را به تعظيم وامي داشتند و از شهيدان نوجواني چون احمد اشرفي پور که نگاهش عاشورايی بود، از شهيد محمدهادی محمدپور که هنوز آواِ خوشش در گوش مانده است که «لم ار الموت الاسعاده» را از کلام امام حسين عليه السلام برداشته بود و مدام مي خواند؛ لم ار الموت الاسعاده / يا که آزادگي يا شهادت / گفت حسين در طريق سعادت... / و يا شهيد تقي نيا که زلالي نگاهش چشمه فيضي بود که رفع عطش مي کرد. يا شهيد غلامحسين ميري که سالار مبارزه بود. يا شهيد غيرتمند، حسين هادي که «هادي» انقلابيون در مواجهه با کانون هاي نفاق بود، مگر مي شود از بيرجند گفت و از حجت الاسلام شهيد شهاب نگفت که جان بر سر پيمان گذاشت؟
بله بايد گفت و مي گوييم هم از فرماندهان و هم از رزمندگان که هر کدام «امام زاده عشقند» به فرموده امام روح ا... پس جان زلال مي کنيم به خاطرات شهيدان غلامرضا زنگويي، سيدمحمد موسوي، صفرعلي رضايي، بني اسدي، شهيدان عبادي، زنگويي ها، خائف و سردار حلال انديش، حسن فايده و... در طول سال باز هم خواهيم نوشت از مرداني که سرنوشت ايران را به عزت نوشتند.
نوشته خواهر بسیجی اکرم خادمی از خنداب

تگها: شهیدان, عاشورا, دفاع مقدس, خنداب, اخبار

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *