بازدید: 807 | تاریخ انتشار : 28 مهر 1393
 به گزارش خبرنگار نسیم خنداب؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنداب گفت: کشت گندم و جو در سطح وسیعی از اراضی کشاورزی این منطقه از 15 شهریور ماه همراه با آماده سازی زمین های زراعی آغاز شده است.

علی شریفی افزود: امسال بیش از 9 هزار هکتار از اراضی شهرستان به کشت گندم آبی و دیم اختصاص یافته که از این میزان 4 هزار هکتار گندم  آبی و 5 هزار هکتار گندم به صورت دیمی است که بر اساس آموزش هایی که توسط کارشناسان جهاد انجام شده کاشت می شود.

به گفته وی ، سال گذشته با توجه به شرایط جوی و اقلیمی این شهرستان درصد بسیاری از محصولات زراعی این شهرستان دچار سرمازدگی شد که توصیه می شود که برای جبران خسارات محصولات غلاتی و باغی و درختی خود در سال آتی آنها  را بیمه نمایند.

شریفی گفت:توصیه ای که به کشاورزان دارم این است که حد الامکان از گندم گواهی شده و اصلاح شده استفاده نمایند و بذور خود را ضدعفونی و در صورت امکان از ماشین آلات بذر پاش برای کشت گندم استفاده نمایند تا گندم به طور یک نواخت کشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنداب اظهار کرد:با توجه به شرایط جوی و اقلیمی این منطقه پیش بینی می شود متوسط برداشت گندم در سال آینده در این شهرستان 22 هزار تن باشد.
انتهای پیام/ش

تگها: کشت گندم, خنداب, دیم, محصولات باغی, شهرستان خنداب, کمبود آب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *