بازدید: 870 | تاریخ انتشار : 4 آبان 1393
به گزارش خبرنگار مذهبی نسیم خنداب،"حجت الاسلام صفاهانی" گفت:یکی از فرصت های استثنایی و طلایی برای مسلمانان بویژه شیعیان محرم و صفر است.

امام جمعه موقت شهر خنداب ادامه داد:شیعیان جهان بویژه ایران علاقه خاصی به امام حسین (ع) دارند،چرا که همه جوانان و نوجوانان و ملت حسینی از روزهای اخیر آماده برگزاری عزاداری هستند,اعتقاد راسخی به عاشورا و اهداف امام حسین (ع) دارند و هر سال هم این عزاداری با شکوه خاص و عظمت بیشتری برگزار می شود و این محبت ها و عشق و علاقه ها مرز نمی شناسد و زمان و مکان خاصی ندارد و عالم گیر شده است.

وی افزود:در عزاداری ها بایستی به بایدها و نبایدها اهمیت بدهیم و دقت کنیم ،عزاداری در کنار شور ،همراه شعور باشد ,عزاداریها با محوریت نماز جماعت و مسجد برگزار گردند و به همراه خطابه و سخنرانی باشند.

رئیس حوزه علمیه مهدیه شهر خنداب گفت:در عزاداری ها باید اهداف امام حسین(ع) برای جوانان و نوجوانان بیان شود تا با هدف اصلی حضرت آشنا شوند.

امام جمعه موقت شهر خنداب تاکید کرد:عزاداریها باید باشکوه،باعظمت و بدور از هر گونه ریا و چشم و هم چشمی برگزار گردد،بهترین نوع عزاداری،عزاداری سنتی و قدیمی است که مورد توجه مراجع تقلید می باشد.

وی افزود:حرکت امام برای نماز و نهی از منکر و امر به معروف و بر ای مقابله با دشمنان دین و اسلام بود و با شهادت خود و فرزندان و یارانش خواست تا اسلام زنده بماند.
حجت الاسلام صفاهانی ضمن تاکید ایستادگی در مقابل دشمنان اسلام گفت: همه زیر سایه اسلام ایستادگی کنند،یکی از برنامه هایی که به عزاداری ما نور و عظمت می بخشد این است که ما در نماز عبادی سیاسی ظهر عاشورا حضور حماسی داشته باشیم تا امسال هم مانند هر سال با شکوه خاصی برگزار شود.

وی ابراز داشت:در وقت اذان همه عزاداران در ظهر عاشورا برنامه های خود را تعطیل می کنند و به عشق امام اقتدا به نماز اول وقت می کنند که در شهرستان خنداب امسال هم مانند هرسال با شکوه بیشتری برگزار خواهد شد.

امام جمعه موقت شهر خنداب گفت:وظیفه همه مردم و مسئولین این است که برای باشکوه برگزار شدن عزاداری امام حسین(ع) بویژه نماز ظهر عاشورا اقدامات جدی انجام دهند و همچنین از صداو سیما تقاضا داریم تا انشالله برای ارسال برنامه های محرم و نماز ظهر عاشورا اخبار را انتشار دهند تا دنیا ببینند مردم ایران علاقه مند به نمازند و در کنار عزاداری خود ،نماز برای آنها پررنگ است.
انتهای پیام/ش

تگها: عزاداری, خنداب, شیعیان, محرم, صفر, سینه زنی, امام حسین, صدا و سیما

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *