بازدید: 924 | تاریخ انتشار : 9 آبان 1393
به گزارش خبرنگار نسیم خنداب،شیرخوارگان شهرستان خنداب در ششمین روز از ماه محرم الحرام، همزمان با سراسر ایران اسلامی در همنوایی با شهید شش ماهه دشت کربلا در آستان مبارک امامزاده نوده گردهم آمدند.

 این آیین ها به منظور پاسداشت مقام حضرت علی اصغر (ع) شهید شش ماهه واقعه دشت کربلا ، بیان مظلومیت ،فداکاریها و جانبازیها امام حسین (ع) و اهل بیت آن حضرت در این شهرستان برگزار شد.

در آستان مبارک امامزاده نوده ، مادران عزادار حسین (ع) با پوشاندن لباس های محرم و بستن سربندهای سبز 'یا حضرت علی اصغر (ع)' و'یا حضرت علی اکبر (ع)' به پیشانی نوزادان خود به سوگواری پرداختند و یاد و نام حضرت سیدالشهدا (ع) و یاران باوفایش را زنده گرامی داشتند.

در این آیین معنوی مداحان و مرثیه سرایان در رثای اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، مرثیه سرایی کردند ، مردم نیز به یاد حضرت علی اصغر (ع) اشک ماتم ریختند و مادران عزادار حسینی نیز با خواندن لالایی یاد شهید خردسال مظلوم دشت کربلا حضرت علی اصغر (ع) را گرامی داشتند.

مادران با چشمان اشک آلود و چهره های غمگین با یک دست فرزندان شیرخوار خود را بالای سرگرفته بودند و با دست دیگر برای غربت سالار شهیدان به صورت و سینه میزدند.

انتهای پیام/ش

تگها: امامزاده نوده, شیر خوارگان, همایش, نوده, امامزاده, حضرت علی اصغر

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *