بازدید: 1154 | تاریخ انتشار : 24 آبان 1393
نسیم خنداب،محرم پیامنی اظهار کرد: هرگونه دخل و تصرف غیرمجاز در بستر رودخانه ها سبب تغییر شرایط مورفولوژیکی و انحراف سیلاب‌ها شده که این امر سبب وارد آمدن خسارات به منابع ملی، مزارع کشاورزی و تأسیسات زیربنایی می‌شود.

وی افزود: رفع تصرف از حریم رودخانه ها و مسیل‌ها برای تسهیل جریان سیلاب‎ها امری بسیار ضروری بوده که با اجرای طرح صیانت از حریم و بستر رودخانه ها در این استان به صورت جدی با این موارد به شدن برخورد و نسبت به رفع هرگونه تصرف اقدام می‎شود.

سرپرست اداره منابع آب خنداب تصریح کرد: با انجام اینگونه آزاد سازی ها ضمن حفظ و استفاده بهینه از انفال عمومی، به هنگام وقوع سیل میزان خسارت به حداقل می رسد.

پیامنی با اشاره به رفع تصرف بخشی دیگر از بستر این رودخانه در بهار امسال گفت: اجرای این عملیات برای آزادسازی حاشیه بستر رودخانه و حفاظت کمی و کیفی منابع آب شرب بخش هایی مسیر رودخانه قره‌چای انجام شد.

وی افزود: از ابتدای مهرماه امسال پس از شناسایی مستحدثات غیرمجاز واقع در بستر رودخانه قره چای در منطقه خنداب، قالیباف، فاراب، دارانجیر و حاجی آباد با سپری کردن  مراحل فنی و حقوقی در اجرای مقررات قانون توزیع عادلانه آب در راستای حفاظت کمی و کیفی از منابع آب و جلوگیری از آلودگی آب شرب شهر ستان خنداب با گرفتن حکم قضایی بیش از 24 هزار مترمربع از اراضی بستر رودخانه آزادسازی گردید.

سرپرست اداره منابع آب خنداب تصریح کرد: متصرفان، بدون کسب اجازه و استعلام از وزارت نیرو و با وجود اخطاریه های صادر شده، اقدام به ساخت و ساز نموده بودند و بنابراین تخلفات صورت گرفته از سوی آنان سبب ورود ضرر و زیان به ایشان شده است.

پیامنی با اشاره به ادامه آزادسازی بستر رودخانه گفت: روند برخورد قانونی و جدی با متخلفانی که به بستر و حریم رودخانه قره چای تجاوز کرده باشند، ادامه داشته و با همکاری و نظارت دادستان شهرستان، با متخلفان برخورد قانونی به عمل می‌آید.

منبع:خبرنگزاری تسنیم
انتهای پیام/

تگها: رودخانه, قره چای, رفع تصرف, زمین, خنداب, شهرستان خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *