بازدید: 731 | تاریخ انتشار : 3 آذر 1393

به گزارش خبرنگار اجتماعی نسیم خنداب،حجت الاسلام والمسلمین مجدی زاد کرمانی در جلسه هیئت امنای حوزه علمیه مهدیه شهر خنداب گفت:هیچ ثروتی به اندازه عقل نیست و بالاترین دارایی عقل و دانایی است و هیچ فقری مانند جهل و نادانی نیست.

 

امام جمعه شهر خنداب ادامه داد:معمولا حوزه های علمیه برای این است که ما بتوانیم هرچه بیشتر برای پرورش عقل، سعی و تلاش کنیم و با فقر و جهالت مبارزه نماییم و اگر کسی از عقل نتواند به نحو احسن استفاده نماید فقیر است،همینطور هیچ ارث و پشتوانه ای مانند دانایی نیست.


وی ابراز داشت:به حمد الهی و پشتوانه و پیگیری حجت الاسلام والمسلمین صفاهانی رئیس حوزه علمیه مهدیه خنداب توانستیم امسال حوزه علمیه حضرت مهدی(عج) (برادران)را در خنداب راه اندازی نماییم.


حجت الاسلام مجدی زاده افزود:هر کار خیری و یا انفاقی که انجام شود قبل از این که به عام المنفعه برسد برای خود فرد سود دارد و خود انسان را می سازد.


وی گفت:اگر برای طالبان علم انفاق نماییم صد هزار برابر ثواب خواهیم برد و بالاترین ثوابها را در بین انفاق ها دارد.

 

حجت الاسلام مجدی زاده افزود:افراد متدین می توانند ثلث یا نصف زکات خود را در همین راه انفاق کنند،با این کار که زکات خود را به دفتر امام جمعه تحویل دهند و امام جمعه با اجازه از مرجع تقلید میتواند ثلث یا نصف زکات فرد را در شهرستان و به خصوص در حوزه های علمیه مصرف نماید.


امام جمعه شهر خنداب با بیان این که حوزه علمیه در هر شهرستان به خصوص خنداب افتخاری برای آن شهرستان می باشد گفت:طبق تعریف حوزه های علمیه تا دو سال اول تاسیس حوزه ها در هر شهرستان، خود مسئولان حوزه موظف به تامین هزینه ها و مخارج آن هستند،که در این یکسالی که گذشت خیرین با همت خود این کار را انجام دادند وکمک های شایانی در این بار داشته اند..

وی ضمن تقدیر و تشکر از خیرین در جلسه گفت:هدف از برگزاری جلسه این است که با مشورت در هیئت امنا و بحث و تبادل نظر شاهد ثمرات  خوبی در حوزه باشیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین صفاهانی گفت:در این شهرستان به علت ضرورت و کمبود روحانی ،از برخی از طلبه ها در سطح شهرستان استفاده می شود.


رئیس حوزه علمیه خواهران در خنداب افزود:در این یکسالی که حوزه علمیه مهدیه فعال است بیش از 50 خواهر در حال تحصیل علوم دینی می باشند و 7 استاد در این حوزه ها فعالیت دارند که 3 نفر مرد و 4 خانم هستند.

 

 وی ابراز داشت :خواهران قبل از کلاس درس روزانه دعای عهد را قرائت می کنند و با وجود روحانی نماز اول وقت در حوزه علمیه اقامه می شود.


رئیس حوزه علمیه مهدیه خنداب اظهار کرد:رفت و آمد خواهران و نبود وسیله نقلیه  و سرویس حمل و نقل یکی از دغدغه های بنده بود که بحمدالله توانستیم یک مینی بوس مهیا کنیم تا از روستاهایی که خواهران تردد دارند، حمل و نقل داشته باشیم که انتظار می رود خیرین در شهرستان برای تامین این هزینه ها کمک نمایند.
 
وی هدف دیگر برگزاری این جلسه را معرفی خیرین در سطح شهرستان عنوان کرد و گفت:هدف ما از خیرین لزوما مالی نیست،بلکه ما نیاز به همفکری این عزیران و ارائه پیشنهادات و انتقادات آنها نیز داریم.

دکتر قریب یکی از اعضای هیئت امنا حوزه در این جلسه گفت:کمک و انفاق همانند شهدی شیرین است که هرگز طعم آن از بین نخواهد رفت.

وی اضافه کرد:حوزه های علمیه زمینه بسیار خوبی برای پیشرفت و آینده این شهرستان هستند و ما باید برای سهولت در درس خواندن طلبه ها و امنیت خاطر آنها کمک کنیم.

انتهای پیام/

تگها: حوزه, علمیه, خنداب, مخارج, خیرین, حوزه علمیه خنداب, خرج, سود, زکات

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *