بازدید: 1254 | تاریخ انتشار : 9 آذر 1393
به گزارش خبرنگار اجتماعی نسیم خنداب, نصیر آباد،خلوزین،چخماق تپه،وزوانق،چزان،پیازآباد،مجید آباد،سیران از روستاهای بخش مرکزی شهرستان خنداب هستند که با کمبود آّب مواجه اند.

حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب در خصوص آبرسانی به مجتمع خلوزین گفت:خشکسالی و کمبود آب در این مجتمع مربوط به امروز نیست،بلکه کشور ما 8-10 است که گرفتار خشکسالی می باشدو خود کشاورزان نیز با حفر چاه های غیر مجاز و بهره برداری بی رویه یکی از عاملان این خشکسالی هستند.

فرماندار شهرستان خنداب ادامه داد:در خصوص مشکل مجتمع خلوزین،چند نوبت بنده با بخشدار بخش مرکزی و مسئول آب و فاضلاب روستایی از این محل بازدید کرده ایم.

 وی ابراز داشت:پس از این بازدید ،برای جلب همکاری دهیاران در راستای آبرسانی به مجتمع جلسه ای با حضور دهیاران در محل بخشداری برگزار شده است ، بر اساس برآورد اولیه برای آبرسانی به این مجتمع نیاز به مبلغی بالغ بر 900 میلیون تومان است.


غیاثی گفت:با توجه به کمبود اعتبارات،آبرسانی به این مجتمع تنها از طریق دولت امکان پذیر نیست و با جلب همکاری دهیاران و تغییر فصل اعتبارات این دهیاری ها توانستیم 115 میلیون تومان از اعتبارات دهیاری ها و روستاها برای این پروژه اختصاص دهیم.

وی گفت:تاکنون قریب به 400 میلیون تومان هزینه حفر چاه و حفر کانال های انتقال آب شده است.

فرماندار خنداب گفت:یکی از معضلات موجود در روستاها،مهاجرت ساکنین به دلیل کمبود های موجود در این مناطق است که برای ارتقای روستاها ،مساله ای که استاندار مرکزی پیگیر آن هستند،شناسنامه روستایی است که تلاش می کنیم ،ظرفیتها، پتانسیل ها و امکان اشتغال هر روستا را ثبت کنیم تا اشتعال در روستاها پایدار شود و بتوانیم روستاییان را در روستاها نگه داریم.

غیاثی در رابطه با  آبرسانی مجتمع خلوزین گفت:نهایتا تا اواسط آذر ماه پرونده مجتمع خلوزین بسته خواهد شد و آب به طور کامل به لوله های خانه های مردم وصل خواهد شد.
انتهای پیام/ش

تگها: آبرسانی بخ مجتمع خلوزین, روستا, خنداب, فرمانداری خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *