بازدید: 1721 | تاریخ انتشار : 6 بهمن 1393
به گزارش  نسیم خنداب، ورزش شنا یکی از محبوب ترین ورزش ها در بین اقشار مختلف مردم است، فردی که شنا می کند، نه تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می کند بلکه در اثر شنا کردن قابلیتهای جسمانی خود را از قبیل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذیری مفاصل شانه و مچ پا افزایش می دهد، ورزش شنا ورزشی است که از سن نوزادی تا سن کهنسالی میتوان آنرا انجام داد و به طور کلی ورزشی است که هیجان و اضطراب را کاهش داده، عضلات را قوی و محکم کرده و بدن را نرم و انعطاف پذیر می سازد و باعث می شود که فرد انرژیی بیشتری برای انجام کارهای روزانه خود کسب کند.

 

در مردادماه سال 91 اداره کل نوسازی و مدارس استان مرکزی با آغاز ساخت استخر در خنداب کار را شروع کرد و در مدت 6 ماه اسکلت و فونداسیون استخر را ریختند و از آن روز تا به حال فقط اسکلت استخر زده شده است و فعلا کار ساخت استخر نزدیک به 2 سال است متوقف شده است.


در جلسه برنامه ریزی و بودجه امسال شهرستان اعتباری برای ادامه ساخت استخر معین شد و بنا گردید تا قسمتی از کار با اختصاص اعتبار شروع شود،ولی متاسفانه تا به حال اقدامی انجام نشده است،به هر حال مسئولین مربوطه پیگیر هستند تا از ظرفیت بخش خصوصی جهت ادامه ساخت استخر در شهرستان استفاده و شرایط را برای حضور بخش خصوصی فراهم کنند.

 به دلیل نبود استخر در شهرستان علاقه‌مندان به این رشته ورزشی به شهرستان‌های ملایر، کمیجان، شازند، مهاجران و حتی به اراک برای استفاده از استخر سفر می‌کنند که با توجه به وضعیت نامناست جاده شهرستان خنداب به ملایر و اراک این اقدام هزینه‌های جانی و مالی را به آنان تحمیل می‌کند.
 

 90 درصد جوانان این شهرستان با وجود ظرفیت رودخانه قره چای با شنا آشنا هستند و با احداث استخر و راه‌اندازی هیئت شنا می‌توان استعدادهای این رشته ورزشی را هدایت کرد تا عناوین قهرمانی را برای شهرستان، استان و کشور به ارمغان بیاورند.

 

ضمن تقدیر از تلاش مسئولین شهرستان ،امیدواریم در این 2 ماه باقی مانده سال جاری،اقدامی برای ساخت و تکمیل این استخر انجام شود.

استخر خنداب در مدرسه شبانه روزی حضرت ابوالفضل (ع) ساخته می شود.

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *