بازدید: 1146 | تاریخ انتشار : 8 بهمن 1393
بخشدار بخش قره چای گفت: صادرات به معنای میزان خدمات انتقالی از داخل به خارج از کشور را شاه کلید اقتصاد هر کشوری تعریف می کنند. اگر ما بتوانیم به جز صادرات نفت، فناوری، علم، صنایع تبدیلی، دارو و غیره را صادر کنیم وضعیت اقتصادی بهتری خواهیم داشت.

محسن میرزائی بخشدار بخش قره چای شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب گفت:هدف از اقتصاد مقاومتی این است که ما اقتصاد را به گونه ای در بطن اجتماع نهادینه کنیم چیزی که ما متاسفانه بعد از اصلاحات ارزی نداشتیم، قبل از اصلاحات ارزی خود مردم گرداننده اقتصاد در این مملکت بودند.

بخشدار بخش قره چای شهرستان خنداب گفت:بعد از اصلاحات ارزی رژیم شاهنشاهی با قدرت گرفتن و فروش نفت ، اقتصاد را دولتی کرد و در قبضه خود قرار داد، اگر به سالهای قبل نگاه کنید می بینید که روستاها و شهرهای کوچک خود گردان بودند،مقام معظم رهبری هم اشاره به این موضوع دارند که اقتصاد باید به دست مردم برگردد و مردم آن را اداره کنند.

محسن میرزایی اظهار کرد:طبق تعریف های اقتصادی، دولتها در همه کشورها نشان داده اند که اقتصاددانان خوبی نبودند چرا که وظیفه آنها یک نوع تدبیری است و حوزه اقتصاد فردی است و افراد باید در آن مشارکت کنند و اگر غیر از این باشد روز به روز شاهد فسادهای نجومی خواهیم بود.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی این است که مردم ایران همانند مردم ژاپن و چین و دیگر کشورهای توسعه یافته در اقتصاد دخالت بیشتری داشته باشند ، اقتصاد ما به اقتصاد انگلی تبدیل شده است ،هدف مقام معظم رهبری این است که ساختار انگلی که در جامعه اقتصادی ما تنیده شده را از بین ببرند،اگر دستی که مردم به سمت بانک ها و دولت دراز می کنند،  برداشته شود اقتصاد مقاومتی اجرا شده است و مردم خودگردانان اقتصاد شده اند.

بخشدار بخش قره چای گفت: یکی از راه حل های تقویت اقتصاد تشریفات زدایی است، مقررات زدایی باید انجام شود و بروکراسی زاید اداری و فلج کننده را که در مملکت شکل گرفته را باید ریشه کن کنیم ، و دخالت دولت را نسبت به اقتصاد کم کنیم.

میرزایی گفت:رابطه واردات با اقتصاد مستقیم عمل می کند وهر چه واردات بیشتر باشد بیانگر مصرف بیشتر در آن جامعه است و نشانگر تولید کم در آن کشور می باشد، زمانی که دلار بالا میرود در اصطلاح قدرت خرید پایین تر می رود.

وی تاکید کرد:اگر واردات به سمت کالاهای مصرفی باشد، این ضربه زدن به اقتصاد است اما اگر واردات به سمت مواد خام پیش برود باعث پیشرفت خواهد شد، واردات محصولات مصرفی بیشتر باشد از ضعف اقتصاد کشور است.

بخشدار بخش قره چای گفت:شاه کلید اقتصاد هر کشوری را صادرات تعریف می کنند ،صادرات میزان خدماتی یک کشوری را به کشور دیگر انتقال می دهند ،اگر ما بتوانیم به جز صادرات نفت، فناوری،علم، صنایع تبدیلی، دارو و غیره را صادر کنیم وضعیت اقتصادی بهتری خواهیم داشت.
انتهای پیام/ش


تگها: اقتصاد, کشور, اقتصاد مقاومتی, بخشدار بخش قره چای خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *