بازدید: 848 | تاریخ انتشار : 17 بهمن 1393

به گزارش  نسیم خنداب، حجت الاسلام مجدی زاده امام جمعه شهر خنداب در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن اوصاف افراد متقین گفت:در سال 42 امام (ره)به عنوان نماینده آیت ا.. بروجردی با شاه ملاقات کردند، بعد از دیدار امام با شاه، از شاه می پرسند که امام را چگونه دیدید او می گوید روحانی تندی بود، زمانی که این موضوع را از امام پرسیدند ایشان می فرمایند، می شود شاه را بیرون کرد، این موضوع در سال 42 رخ داد و در سال 57 به منصه ظهور رسید.


حجت الاسلام مجدی زاده گفت:امام از 20 سال قبل از انقلاب این موضوع را بیان می کرد که شاه باید از ایران برود، رهبری می فرماید: هرگاه از 22 بهمن یاد می شود چهره شهید و نقش خونین شهادت در برابر چشم ها نمایان می گردد،22 بهمن در حکمی عید قربان است چرا که در آن روز و به آن مناسبت بود که ملت ایران اسماعیل های خویش را قربانی کردند،یکی از درهای بهشت مخصوص شهدا است ،در واقع دری است که انبیاء و اولیاء از آن وارد می شوند.


حجت الاسلام مجدی زاده ضمن گرامی داشت 19 بهمن به عنوان روز نیروی هوایی گفت:نیروی هوایی عظمتی که در 19 بهمن 57 آفرید این روز به این نام ثبت شد، در راهپیمایی 19 بهمن نیروهای هوایی به حمایت از امام(ره) و بر علیه شاه و بختیار به خیابان ها و داخل مردم آمدند، در این روز چند هزار نفر از پرسنل آنها در راهپیمایی شرکت کردند و شعار "ما همه سرباز توایم خمینی گوش به فرمان توایم خمینی" سر می دادند.


امام جمعه شهر خنداب متذکر شد:این حرکت باعث شد تا گارد سلطنتی شاه با نیروی هوایی درگیر شوند و 12 نفر از نیروهای هوایی به شهادت رسیدند و تعداد زیادی مجروح شدند که به فرمان امام مردم در 21 بهمن به خیابان ها ریختند و همین طور به قیام پیروزی انقلاب متصل شد.


وی به دستاوردهای دلاورمردان ایرانی اشاره کرد و گفت بحمدا.. در روزهای اخیر شاهد پرتاب ماهواره فجر در این کشور بودیم که این امر باعث غرور و افتخار ایرانیان می باشد، ایران اسلامی جزء یکی از ده کشور جهان در پرتاب ماهواره است.


حجت الاسلام مجدی زاده اشاره ای به طرح های افتتاح شده در این روزها کرد و گفت:یکی از جنایات های اخیر داعش سوزاندن خلبان اردونی بود که او را زنده زنده سوزاندند، رژیم های مرتجع قطر، اردن و عربستان روزی حامی این گروه تروریستی بودند و حالا به جان هم افتادند و احساس می کنند این نیروی تروریستی به گونه ای برای آنها خطرناک است، نیروهای داعش روی بنی عباس را هم سفید کردند.


نمایشگاه عکس و اجرای سرود انقلابی،قرائت دعای نزول باران در نماز جمعه و تقدیر از خانواده های شهدای اصناف با اهداء لوح از دیگر برنامه های نماز جمعه خنداب بود.


 لازم به ذکر است با ورود اتوبوس شهری به خنداب،شهرداری برای صیانت از حقوق شهروندی، نماز گذاران خندابی را به صورت رایگان جابجا کرد.

 انتهای پیام/ش

تگها: داعشی ها, امام جمعه خنداب, خنداب, نماز جمعه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *