بازدید: 1062 | تاریخ انتشار : 11 اسفند 1393
به گزارش خبرنگار نسیم خنداب، عزیزی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خنداب، این شهرستان را منطقه نمونه گردشگری خواند و گفت: بیشتر مسافران این منطقه به لحاظ گردشگری تا سراب اسکان شازند مسافرت می کنند.

عزیزی با بیان اینکه شهرستان خنداب از جاذبه های گردشگری خوبی برخوردار است، گفت: یکی از عواملی که باعث عدم سفر گردشگران به این شهرستان است، مسیر عبوری جاده پل دوآب تا خنداب می باشد که ایمن نیست و در حال حاضر جاده خوبی ندارد.

وی گفت: درمانگاه و کبوتر خانه دهنو، ساختار فیزیکی روستاهای گوزه زار، درمن و آدشته از ظرفیت های مهم گردشگری این شهرستان است که با فعال شدن گردنه درمن داین جای کار بسیاری در روستاهای درمن و آدشته با وجود ساختار فیزیکی روستا مهیا می شود.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خنداب افزود: در این شهرستان 48 اثر تاریجی وجود دارد که همه به ثبت رسیده اند، 37 مورد از آنها ثپه، سنگ نگاره و گورستان است و مابقی همانند حمام مصطفوی و درمانگاه و کبوتر خانه دهنو و .... می باشد.

وی گفت: با توجه به سفر اقوام و بستگان در ایام نوروز، جمعیت این شهرستان در ایام عید 85 هزار نفر است، بیشترین سفر گردشگران در خنداب به بخش قره چای است چرا که  این بخش به خاطر سرسبزی بیشتر و نزدیکی به پل دوآب گردشگران بیشتری نسبت به بخش مرکزی دارد.

عزیزی در بحث صدور مجوز برای احداث کمپینگ گردشگری گفت: ما هیچ گونه مشکلی بسزای تامین آب و برق و گاز برای صدو مجوز برای کمپینگ گردشگری در این شهرستان نداریم.


رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خنداب اظهار کرد: نیروهای این اداره از 28 اسفند ماه تا 15 فروردین فعال هستند و کشیک به صورت 24 ساعته است.

وی اضافه کرد: نقش اصلی و اساسی ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی این است که با مدیریتی کارآمد و با مشارکت و همکاری همه نهادهای دولتی و غیردولتی مرتبط، با ترسیم برنامه های هدفمند بستر لازم برای انجام سفرهای ایمن را مهیا سازد.

انتهای پیام/ش

تگها: مشکلات گردشگری, خنداب, شهرستان خنداب, مسیر عبوری, گردشگر, ایام نورزو

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *