بازدید: 931 | تاریخ انتشار : 20 اسفند 1393
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب در جلسه شورای هماهنگی زکات گفت: زکات جمع آوری شده از مردم به صورت ثبتی و غیر ثبتی بیش از یک میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار نسیم خنداب، صبح امروز آخرین جلسه شورای هماهنگی زکات شهرستان با حضور سه نفر از عاملین و زکات پردازان نمونه در دفتر امام جمعه شهر خنداب برگزار شد.

 حجت الاسلام مجدی زاده اظهار کرد: اهمیت زکات در دین اسلام به اندازه‌ای است که در ردیف مهمترین عبادات قرار گرفته و در بسیارى از موارد همراه با نماز ذکر شده، و حتى شرط قبولى نماز به پرداخت زکات منوط شده است.

امام جمعه شهر خنداب  بر ضرورت فرهنگ‌سازی در راستای ترویج فرهنگ زکات در جامعه تاکید کرد و گفت: با توجه به این ارزش‎گذاری زکات در دین اسلام ضروری است تا همه تلاش‌ها در راستای تقویت این فریضه مهم معطوف شود.

وی بیان کرد: عده ای از مردم به اشتباه تصور می کنند در صورت پرداخت زکات فقیر می شوند در حالی که خداوند وعده داده مال انسان با پرداخت زکات افزایش یابد و بابرکت شود.

سعید کریمی رئیس کمیته امداد شهرستان خنداب در ارائه گزارشی به بیان مبلغ زکات جمع آوری شده از مردم پرداخت و گفت: امسال جمعا 950 میلیون تومان زکات جمع آوری شده است که 450 میلیون تومان زکات بصورت نقدی و 600 میلیون تومان زکات به عنوان غیر ثبتی بوده است و فقط هماهنگی با کمیته انجام شده و در برنامه های مالی اداره گردش نداشته است، زکات های نقدی به تفکیک 332،700 هزار تومان در زکات پروژه، 24 میلیون تومان در بحث ساخت خانه بهداشت، 92،950 هزار تومان کمک به محرومین جمع آوری شده که رتبه اول را در استان کسب کرده ایم و در این راستا 50 میلیون تومان سیاست تشویقی از طرف کمیته امداد بین محرومین توزیع شده است.

سعید کریمی به مسجد و حسینه روستای قاسم آباد که یکی از پروژه های مهم و بزرگی است که با پرداخت زکات مردم روستا ساخته شده است اشاره کرد و گفت: این پروژه با کمک مستقیم مردم ساخته شده و بیش از 160 میلیون تومان در این مسجد و حسینیه هزینه شده است که تماما از درآمد زکات روستا است.

خدابنده لو، یادگاری و بهرامی از زکات پردازان نمونه شهرستان بودند که در این جلسه حضور داشتند و بر پرداخت زکات تاکید می نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 انتهای پیام/ش

تگها: جمع آوری زکات, شهرستان خنداب, زکات, اموال مردمی, کمیته امداد, حدیث درباره زکات, خنداب, شهر, جلسه شورای زکات, شورای هماهنگی زکات

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *