بازدید: 740 | تاریخ انتشار : 7 فروردین 1394
امام جمعه موقت شهر خنداب تجاوز عربستان با حمایت آمریکا به یمن را محکوم کرد و گفت: عربستان دچار خود برتر بینی شده و مردم و اقتصاد و زیر ساخت های آنها را مورد تجاوز قرار داده است.

 


به گزارش خبرنگار نسیم خنداب، حجت الاسلام والمسلمین صفاهانی امام جمعه موقت شهر خنداب ضمن تبریک سال نو به رعایت حق تقوا سفارش نمود و گفت: رعایت حق تقوا با انجام واجبات و ترک محرمات اداء خواهد شد.

حجت الاسلام صفاهانی به مسئله ازدواج اشاره کرد و گفت: ازدواج مسئله مهمی در اسلام است که حضرت محمد (ص) در این باره می فرمایند: هیچ بنایی در اسلام دوست داشتنی تر از بنیان، پایه و مسئله ازدواج نیست، وی ادامه داد مسئله ازدواج در اسلام مهم است و نصف دین افراد را کامل خواهد کرد، ثواب نماز افراد متاهل 70 برابر بالاتر از افراد مجرد است، ازدواج باعث آرامش و مودت و محبت بین دلها و رحمت و مهربانی می شود.

وی افزود: خداوند در سوره روم آیه 21 می فرماید، از نشانه های دیگر پروردگار آن است که برای بشر از جنس خودش جفتی قرار داد تا مسأله توالد و تناسل صورت بگیرد و آنها را به گونه ای آفرید که هر یک به تنهایی ناقص و محتاج به دیگری باشد.

امام جمعه موقت شهر خنداب ادامه داد: در مسئله ازدواج الگوی ما حضرت زهرا(س) باشد، ازدواج ها بایستی از چشم و هم چشمی و مسایل غیر اسلامی بدور باشد و ملاک های ازدواج جوانان ما علوی و فاطمی باشند.

صفاهانی گفت: هزینه های بالای ازدواج گاهی باعث عدم ازدواج جوانان می شود، گاها دیده می شود جوانان با خرید وسایل غیر ضروری زندگی مجبور به پرداخت وام های بالا می شوند، جوانان می توانند زندگی حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) را الگوی زندگی خود قرار دهند که چگونه در اول زندگی با وسایل ساده شروع کردند.

وی ادامه داد: سخت نگرفتن خانواده ها و همکاری در بسیاری از مسایل همچون بالا نگرفتن مهریه ها و مراسمات عروسی می توانند باعث خوشبختی جوانانشان شوند، بالا گرفتن مهریه ضامن خوشبختی جوانان نخواهد شد، چرا که اگر مرد و زن اهل زندگی باشند با مهریه کم هم می توانند زندگی کنند و از طرفی با مهریه بالا نیز اگر جوانان اهل سازش و زندگی نباشند مجبورا آن را پرداخت و طلاق می گیرند.

امام جمعه موفت شهر خنداب گفت: نام گذاری سال توسط رهبر معظم انقلاب به نام "دولت و ملت، همدلی و هم زبانی" بسیار به جا و مناسب بود، اگر دولت و ملت با هم باشند باعث پیشرفت و ترقی کشور خواهند شد.

وی تجاوز عربستان به حمایت آمریکا به یمن را محکوم کرد و گفت: یمن کشوری است که تازه انقلاب کرده و به دنبال پیاده سازی برنامه های اسلام است، اما عربستان دچار خود برتر بینی شده و مردم و اقتصاد و زیر ساخت های آنها را مورد تجاوز قرار داده است که ما همه ملت مسلمان این تجاوز بی شرمانه را محکوم می کنیم.

حجت الاسلام صفاهانی به مذاکرات بین ایران و آمریکا اشاره کرد و افزود: آمریکا در حال کش دادن مذاکرات است و هدف آن زدن خدعه و نیرنگ به ایران اسلامی است و با انجام آن می خواهد به اهداف شوم خود برسد، یکی از خدعه های آنان این است که می خواهند ایران را از ادامه مذاکرات باز دارند تا ایران از ادامه تلاش خود در مسیر چرخه هسته ای خسته شود و در آن مسیر گام برندارد که با هوشیاری مسئولین و رهبر معظم انقلاب در این مسیر گام خواهد برداشت.

وی دومین نیرنگ آنها را قبول تعهداتشان دانست و گفت: آمریکا می گوید ایران حرف های ما را قبول کند تا ما بعدا تحریم ها را برداریم، این نیرنگ هایی است که بارها آمریکا آن را انجام داده و دیگر اعتمادی به آنها نداریم، وی با اشاره به فرمایشات رهبری گفت: رفع تحریم ها بایستی جزء توافق باشد.

امام جمعه موقت شهر خنداب گفت : 12 فروردین سال 57 روزی بود که تازه انقلاب شده بود و هر کس برای مسیر انقلاب حرفی می زد، امام راحل که به دنبال نظام الهی بود گفت: نه شرقی، نه غربی و نتیجه را به مردم واگذار کرد که 98/2 درصد به جمهوری اسلامی رای آری دادند و قبول کردند که نظامشان اسلامی باشد.

وی در ادامه با توجه به تورم و مشکلات اقتصادی خاطرنشان کرد: مسئولین به مشکلات اشتغال جوانان و بهداشت و گرانی و زیر ساخت های اقتصادی توجه ویژه ای داشته باشند.

امام جمعه موقت شهر خنداب درگذشت خواهر رهبر معظم انقلاب را خدمت ایشان و همچنین درگذشت والده رئیس جمهور را به محضر وی تسلیت و تعزیت عرض کرد.

انتهای پیام/ش

تگها: مذاکرات, ایران, نماز جمعه, خنداب, آمریکا, مسئله هسته ای, امام جمعه خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *