بازدید: 581 | تاریخ انتشار : 11 فروردین 1394
 فرماندار شهرستان خنداب گفت: اشتغالزایی و فراهم کردن شرایط ازدواج جوانان مهمترین اولویت های این فرمانداری در سال جدید است.

  به گزارش نسیم خنداب به نقل از ایرنا، حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب گفت: توسعه آبیاری تحت فشار، آبرسانی به روستاها، مدیریت آب کشاورزی، ساماندهی چاه های مجاز برای جلوگیری از اضافه برداشت و مدیریت آب های سطحی از دیگر اولویت های سال جاری است.


وی اضافه کرد: فراهم کردن زمینه حضور سرمایه گذاران در شهرستان، ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی، احداث گلخانه، ارتقای راه ها، احداث و تعریض 11 کیلومتر باقیمانده پل خانقا تا دهشیرخان و ارتقا راه های شریانی درمن دائن تا روستای خارپهلو و تحویل بیمارستان 33 تخت خوابی به علوم پزشکی از برنامه های فرمانداری خنداب در سال جاری است.

وی اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای برنامه ریزی، توسعه و کارگروه اشتغال استانداری استان مرکزی، سال گذشته ایجاد 332 شغل جدید برای شهرستان خنداب تصویب شد.

وی بیان کرد: فرمانداری شهرستان خنداب با 157 فرصت شغلی بیشتر از تعهد خود، 489 فصت شغلی پایدار در نقاط مختلف شهری و روستایی این شهرستان ایجاد کرد.

فرماندار خنداب ادامه داد: از این تعداد 119 شغل در بخش کشاورزی، 17 شغل جدید در حوزه دانشگاه علوم پزشکی، 98 شغل در بخش صنعت، معدن تجارت،22 شغل جدید در بخش راه سازی، 37 شغل در بخش بهزیستی و هشت شغل در بخش منابع طبیعی و آبخیزداری و سایر بخش ها ایجاد شده است.

وی بیان کرد: سال گذشته 13 هزار و 420 میلیون ریال از محل مصوبه بند (د) تبصره 17برای پرداخت به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان ابلاغ شد که 345 نفر برای دیافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی و 12 هزار و 720 میلیون ریال آن به مددجویان پرداخت شده است.

غیاثی ادامه داد: همچنین 17 هزار و 990 میلیون ریال نیز برای مددجویان بهزیستی این شهرستان ابلاغ شده است که تا کنون 17 هزار و 40 میلیون ریال آن به 40 نفر پرداخت شده است.

غیاثی گفت: سال گذشته تسهیلات خود اشتغالی از طریق صندوق کارآفرینی امید به 16 نفر پرداخت شده و 30 نفر نیز تسهیلات خود اشتغالی دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: 779 هزار و 813 میلیون ریال سال گذشته از محل سرفصل جهاد کشاورزی در غالب مشاغل خانگی، بنگاه اقتصادی، صنایع تبدیلی و آبیاری تحت فشار به متقاضیان پرداخت شده است.

انتهای پیام/ش

تگها: اشتغال زایی, جوانان, شهرستان خنداب, اشتغال جوانان

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *