بازدید: 1011 | تاریخ انتشار : 27 فروردین 1394
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنداب گفت: متاسفانه باغات انگور در 25 فروردین ماه بر اثر برودت هوا دچار سرما زدگی شدند، کارشناسان در حال بررسی هستند تا درصد خسارت را مشخص کنند تا کسانی که محصولات کشاورزی خود را بیمه کرده اند از آن بهره مند شوند.

 به گزارش خبرنگار نسیم خنداب، فرهادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنداب گفت: در این شهرستان 12 هزار هکتار باغ انگور وجود دارد که متاسفانه در 25 فروردین ماه بر اثر برودت هوا دچار سرما زدگی شدند، کارشناسان در حال بررسی هستند تا درصد خسارت را مشخص کنند تا کسانی که محصولات کشاورزی خود را بیمه کرده اند از آن بهره مند شوند.


فرهادی ضمن این که سرمازدگی در سرتاسر شهرستان بوده است اظهار کرد: قبل از عید نیز بر اثر کاهش دمای هوا، سرمازدگی 50 درصدی شکوفه های بادام و زردآلو را داشتیم، برآوردی که انجام شده مبلغ 500 میلیون تومان خسارت بر کشاورزان تحمیل شد.

مدیر جهاد کشاورزی خنداب در خصوص کشت پاییزه در شهرستان گفت: در شهرستان خنداب 3 هزار و 500 هکتار از مزارع به کشت گندم آبی و 5 هزار  هکتار به کشت گندم دیم و 3 هزار و 500 هکتار به کشت جو اختصاص دارد.

وی در ادامه با توجه به این که بارندگی در سال 94 نسبت به سال قبل بهتر بوده است خاطرنشان کرد: شرایط نسبت به سال قبل بهتر خواهد بود که مجموعا 10 هزار تن گندم آبی، 15 هزار تن گندم دیم و 10 هزار تن جو برداشت خواهیم کرد.

انتهای پیام/ش

تگها: سرمازدگی, باغات انگور, خنداب, مدیر جهاد, زردآلو, هلو

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *