بازدید: 777 | تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1394
نماینده مردم شهرستان های اراک، خنداب و کمیجان گفت: وقتی معایب و محاسن استانی شدن انتخابات را در کنار هم قرار می دهیم می بینیم استانی شدن به نفع کشور است و می تواند در نگاه ملی و کلان بسیار موثر باشد، اما این طرح کار کارشناسی دارد و بایستی معایب آن در بیاید.

 

 محمد حسن آصفری نماینده مردم شهرستان های اراک، خنداب و کمیجان در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب در رابطه با استانی شدن انتخابات گفت: استانی شدن انتخابات معایب و محاسنی دارد، از معایت آن می توان به هزینه های که نامزدها باید برای تبلیغات در سرتاسر استان خرج کنند اشاره کرد و وقت بیشتری برای این کار بایستی بگذارند و گستردگی کار آنها بیشتر می شود، نگاه به گونه ای خواهد شد که بایستی کل شهرستان ها را ببینند.


محمد حسن آصفری اظهار کرد: محاسن این طرح نسبت به معایب بیشتر است، نگاه جزیره ای و بخشی نگری حذف می شود و نگاه نمایندگان کلی تر خواهد شد، نمایندگان برای مناطق کمتر توسعه یافته وقت بیشتری می توانند بگذارند و همت و زمان بیشتری صرف خواهند کرد.


وی افزود: وقتی این معایب و محاسن در کنار هم قرار می گیرند می بینیم استانی شدن به نفع کشور است و می تواند در نگاه ملی و کلان بسیار موثر باشد، اما این طرح کار کارشناسی دارد که بایستی معایب آن در بیاید.


نماینده مردم شهرستان های اراک، خنداب و کمیجان خاطرنشان کرد: با استانی شدن انتخابات ارتباط بین مردم و نمایندگان تضعیف نخواهد شد، در زمان بازدید همه نمایندگان وظیفه دارند و موظف هستند در همه شهرستان ها حضور پیدا کنند.


شایان ذکر است که سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دیارآفتاب گفته است،  طرح استانی شدن انتخابات با ۱۴۹ رای به تصویب رسیده است، این طرح طرفداران زیادی در مجلس دارد و به احتمال زیاد تصویب نیز می شود، اما ضرورت تجزییه و تحلیل ابعاد مختلف این طرح به طور دقیق وجود دارد تا نقاط ضعف و قوت آن بررسی و تصمیم دقیقی برای آینده کشور گرفته شود.


وی با تاکید بر اینکه با تغییر دادن حوزه های انتخابیه نمی توان  مشکلات مجلس را حل کرد ادامه داد:مجلس نیاز به افرادی دارد که هم به دنبال مسائل شهرستان خود و هم به دنبال قانون گذاری باشند که با استانی شدن انتخابات فقط به مشکلات مجلس افزوده می شود.


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استانی شدن انتخابات مجلس زمینه را برای نفوذ باند های سیاسی در انتخابات مجلس فراهم می کند ادامه داد: با اجرای این طرح کاندیدها باید هزینه های زیادی را صرف تبلیغات در سطح استان کنند که این امر سبب هدر دادن منابع کشور می شود.

نقوی حسینی با تاکید بر اینکه موافقان طرح استانی شدن انتخابات مجلس بر این عقیده هستند که کار نمایندگان مجلس فقط قانون گذاری است گفت:هم اکنون نیز بسیاری از نمایندگان به خصوص نمایندگان کلانشهر ها اصلا کاری با حوزه انتخابیه خود ندارند اما با این حال در امر قانونگذاری نیز کاملا ناموفق بوده اند؛ وظیفه نماینده پیگیری مسائل حوزه انتخابیه خود و قانونگذاری است و نمی توان تنها وظیفه یک نماینده را قانونگذاری دانست زیرا با این کار مشکلات موجود در شهرستان ها هرگز حل نمی شود.


وی با تاکید بر اینکه  استانی شدن انتخابات مجلس نمایندگان  را از خدمت رسانی  به شهرستان ها دور می سازد افزود:اگر انتخابات استانی برگزار شود نمایندگان خود را متعلق به شهرستان یا حوزه انتخابی خاصی نمی دانند و فقط پیگیر مشکلات استان خواهند شد و در جهت رفع مشکلات شهرستان ها قدمی بر نخواهند داشت. 


انتهای پیام/ش

تگها: استانی شدن انتخابات, آصفری, نمایندگان خنداب, مجلس, تضعیف روابط, معایب, محاسن

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *