بازدید: 1045 | تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1394
امام جمعه موقت شهر خنداب گفت: حکام عربستان بدانند که این حکم ظالمانه، ضد انسانی و ضداسلام و ضد حقوق بشر است، عربستان بداند با این کار به نابودی و سرنگونی خود کمک خواهد کرد و با دست خود گور خود را خواهد کند و عواقب آن برای عربستان بسیار سنگین خواهد بود.
حجت الااسلام صفاهانی امام جمعه موقت شهر خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: کسانی که به حق و حقوق خود قانع نشوند و از حد و حدود خود تجاوز کنندستمکار و ظالمند، ما در این مدت جنایات عربستان را با حمایت آمریکا و اسرائیل شاهد بودیم، سعودی ها یمن را به خاک وخون کشیده اند و به کسی رحم نمی کنند و همه زیر ساخت ها مانند مدارس و بیمارستان و .. را تخریب کرده اند که ما این کار را محکوم می کنیم.

حجت الاسلام صفاهانی اظهار کرد: جنایت های جدیدی از طرف عربستان می بینیم، این روزها شنیدیم که از طرف دادگاه قضایی عربستان صدور حکم اعدام یک عالم و روحانی برجسته آیت الله نمر اعلام شده است، این عالم مجتهد در دوران عمر خود در حوزه های علمیه متعددی حضور داشته اند، در حوز ه های علمیه ایران و عربستان فعال بوده اند و خدمات ارزنده ایی داشته اند، آیت الله نمر عالمی مجاهد است که در کنار درس خود به ارشاد و راهنمایی و دفاع از حقوق مسلمانان در عربستان پرداخته است.


امام جمعه موقت شهر خنداب آیت الله نمر را عالمی مبارز دانست و تاکید کرد: در عربستان این عالم را به عنوان عالمی مبارز می شناسند که با سخنرانی آتشین خود چهره منقوص آل سعود را افشاء می کند، آیت الله نمر روحانی شجاع است که به خاطر اطاعت نکردن از ولی عهد عربستان و ایستادگی در برابر قوانین ظالمانه آنها که بر علیه شیعیان عربستان وضع می شود است، به همین منظور وی را چندین بار دستگیر و زندانی کرده اند.

وی تصریح کرد: آیت الله نمر امام جمعه شیعیان عربستان است که اقدامات و فعالیت های او باعث شده تا عربستان او را به عنوان مهارب و جنگجو و شخصیتی که به دنبال ناآرامی و ناامنی در عربستان است را متهم کند و به همین جهت حکم اعدام وی را صادرکنند که این امر ناجوانمردانه است.

صفاهانی گفت: حکام عربستان بدانند که این حکم ظالمانه، ضد انسانس و ضداسلام و ضد حقوق بشر است، عربستان بداند با این کار به نابودی و سرنگونی خود کمک خواهد کرد و با دست خود گور خود را خواهد کند و عواقب آن برای عربستان بسیار سنگین خواهد بود.

امام جمعه موقت خنداب گفت: طلاب و روحانیون و مسئولین با تجمع در این میدان اعلام کردند که همچنان از آیت الله نمر، رهبر شیعیان عربستان دفاع خواهیم کرد، صدور حکم اعدام آیت الله نمر از طرف دستگاه قضایی عربستان حکمی ظالمانه و ضد انسانی است، ملت مسلمان شدیدا صدور این حکم را محکوم می کنند.
----------------------------------------------------
حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب در اعتراض به صدور حکم اعدام شیخ نمر گفت: بنده به عنوان یک شیعه ایرانی و مسلمان، حرکت آل سعود در منطقه، حمله به یمن و دادگاه آیت الله نمر را محکوم می کنم، حرکات آل سعود خطرناک است، حکومت آل سعود آلت دست قرار گرفته است و حرکت های آنها به اصل اسلام ضربه خواهد زد، ما از همه شیعیان بنابر فسلفه دینی خود حمایت خواهیم کرد، از جوامع بین المللی می خواهیم این موضوع را بررسی کنند و نگذارند این فجایع در کل جهان و در منطقه ما ملتهب شود، احساس بنده این است که دست صهیونیست و امپریالیسم و آمریکا در کار است که امیدواریم بتوانند از این کار جلو گیری کنند.

انتهای پیام/ش

تگها: اعدام شیخ نمر, حکم دادگاه, آیت الله, اعدام, عربستان, حوزه, خنداب, مسئولین, اعتراضات, تجمع در ایران

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *