بازدید: 690 | تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1394
معاون حمایت از خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی در خصوص ساخت مسکن ویژه مددجویان این نهاد در سال گذشته اظهار کرد: در بحث بازسازی، تعمیر و تکمیل، 17 مورد در خنداب انجام گرفته است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم خنداب به نقل از ایسنا، دکتر مجید مشهدی معاون حمایت از خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی در خصوص ساخت مسکن ویژه مددجویان این نهاد در سال گذشته اظهار کرد: در بحث مسکن، کمیته امداد در سه سرفصل کمک به خرید و ساخت مسکن، بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی و تعمیر، تکمیل و بازسازی فعالیت دارد.


وی میزان کمک امداد استان مرکزی در بحث خرید و ساخت مسکن را 231 مورد عنوان کرد که در قالب اعطای کمک بلاعوض شش میلیون تومانی به مددجویان جهت خرید و ساخت مسکن انجام می‌شود و افزود: در سال گذشته به صورت کلی در این راستا حدود هفت میلیارد و 100 میلیون ریال به مددجویان استان مرکزی کمک بلاعوض شده است.


مشهدی درخصوص مقاوم‌سازی و بهسازی مسکن‌ روستایی گفت: در بحث بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی بنیاد مسکن نیز اقدامات حمایتی و پرداخت وام را در کنار کمیته امداد انجام می‌دهد اما، در سال گذشته در این راستا کمیته امداد استان 78 مورد مقام‌سازی را با رقم یک میلیارد و 664 میلیون ریال با پرداخت وام چهارمیلیون تومانی بلاعوض به انجام رسانده است.


وی با اشاره به تعمیر، تکمیل و بازسازی هزار و 49 مورد مسکن در سال 93 در کل استان مرکزی اضافه کرد: این اقدام با اعتباری حدود هفت میلیارد و 300 میلیون تومان انجام شده است.


معاون حمایت از خانواده امداد استان مرکزی اضافه کرد: کلیه این اقدامات با کمک اعتباراتی دولتی که در قالب تفاهم‌نامه دولت و کمیته امداد کشور اعطا شده است، همچنین از محل 11 درصد درآمدهای حاصل از کمک‌های مردمی که به این اقدامات حمایتی در حوزه مسکن اختصاص دارد، انجام شده و امسال نیز براساس ابلاغیه و تفاهم‌نامه دولت و امداد روال کار به مانند گذشته دنبال می‌شود، البته هنوز این تفاهم‌نامه منعقد نشده است.


وی بیشترین مقاوم‌سازی مسکن روستایی را با 61 مورد در شهرستان ساوه و کمترین مقاوم‌سازی را با یک مورد در شهرستان کمیجان عنوان کرد و گفت: در بحث بازسازی، تعمیر و تکمیل، 327 مورد عملیات در اراک و 17 مورد نیز در خنداب انجام گرفت که این آمار بیانگر بیشترین و کمترین موارد اقدامی در این حوزه در شهرستان‌های استان نیز هست.


مشهدی افزود: در بحث کمک به خرید مسکن نیز بیشترین تعداد کمک با 151 مورد در اراک صورت گرفته است.


وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود هزار و 140 واحد مسکن مددجویی در نوبت تعمیر، تکمیل و بازسازی قرار دارند، افزود: در حوزه کمک خرید مسکن و همچنین بهسازی مسکن روستایی نیز به ترتیب 66 مورد و 210 مورد در نوبت هستند.


مشهدی در خصوص اقدامات حوزه حمایتی امداد در سال 94 پیش‌بینی کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این پتانسیل در کمیته امداد استان وجود دارد که امسال 96 مورد کمک خرید مسکن با رقم 9 میلیارد و 600 میلیون ریال انجام گیرد، همچنین می‌توانیم با اعتباری حدود هفت میلیارد و 400 میلیون ریال، 183 مورد مقاوم‌سازی مسکن روستایی را انجام دهیم.


معاون حمایت از خانواده امداد استان مرکزی اضافه کرد: در صورت انعقاد تفاهم‌نامه دولت با کمیته امداد و به واسطه درآمد حاصل از کمک‌های مردم و حضور خیرین پیش‌بینی می‌شود‌ هزار و 240 مورد تعمیر، تکمیل و بازسازی مسکن مددجویان با رقم 18 میلیارد و 500 میلیون ریال نیز در سالجاری انجام گیرد.

انتهای پیام/ش

تگها: کمیته امداد, مسکن محرومین, تعمیر و بازسازی, خانه مستضعفین

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *