بازدید: 542 | تاریخ انتشار : 20 خرداد 1394
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب گفت: در 2 ماهه ابتدای سال مبلغی بالغ بر 100 میلیون تومان زکات در این شهرستان جمع آوری شده است.

 به گزارش خبرنگار نسیم خنداب، سعید کریمی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب گفت: زکات از مصادیق بارز صدقات است که به عنوان پشتوانه مالی برنامه های اجتماعی، در اصلاح ساختار جامعه و تطهیر زندگی، تزکیه نفوس و تألیف قلوب مردم، نقش به سزایی دارد.


سعید کریمی اظهار کرد: زکات از نظر شرعی به عنوان یکی از فروع دین، بیرون کردن اندازه معینی از مال، که به حد نصاب رسیده باشد و دادن آن به مستحقان، و بدین نام نامیدن، به امید برکت یافتن و یا برای پاکیزه کردن نفس یا نمو دادن به خیرات و برکات است.


رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خنداب گفت:در 2 ماهه ابتدای سال مبلغی بالغ بر 100 میلیون تومان زکات در این شهرستان جمع آوری شده است که از مبلغ جمع آوری شده 12 میلیون تومان زکات محرومین بوده است.


وی افزود: مهمترین پروژه ای که با زکات پروژه در این شهرستان ساخته شد، خانه عالم، حسینیه و مسجد امام زمان(عج) روستای قاسم آباد در بخش مرکزی است که 187 میلیون تومان از ابتدای ساخت پروژه تا تکمیل آن هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب تصریح کرد: سال قبل در این شهرستان 1 میلیارد تومان زکات جمع آوری شد که از این مبلغ 100 میلیون تومان برای زکات محرومین بوده است.

وی همچنین اضافه کرد: سال قبل در 2 ماهه ابتدای سال هیچ مبلغی به عنوان زکات جمع آوری نشده بود.

انتهای پیام/ش

تگها: زکات, خنداب, زکات محرومین, رئیس کمیته امداد خنداب, محرومین, دین اسلام

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *