بازدید: 738 | تاریخ انتشار : 4 تیر 1394
رئیس بسیج جامعه پزشکی استان مرکزی گفت: به‌منظور افزایش سطح خدمت رسانی و محرومیت‌زدایی در نخستین هفته از شهریورماه بیمارستان صحرایی در خنداب برپا می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، صابر جباری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به زمان برپایی بیمارستان‌صحرایی در خنداب اظهارداشت: در راستای تحقق منویات مقام‌معظم رهبری و به منظور محرومیت‌زدایی، بیمارستان صحرایی در نخستین هفته از شهریورماه امسال در این شهرستان برپا می‌شود.

وی افزود: سال گذشته نیز در منطقه هندودر شازند بیمارستان صحرائی را برپا کردیم و امسال نیز توانستیم مجوز این بیمارستان را دریافت کنیم که با توجه به نیاز منطقه و عملکرد مثبت جامعه بسیج پزشکی در بیمارستان‌های صحرائی سال گذشته، این مجوز برای استان مرکزی صادر شد.

رئیس بسیج جامعه پزشکی تصریح کرد: هماهنگی لازم با فرماندار و مدیران مربوطه در خنداب انجام شده و نام بیمارستان هنوز مشخص نشده که مسئولان ذیربط درصدد هستند تا نام یکی از شهداء خنداب را برای این امر برگزینند.

جباری با اشاره به لزوم ارتقائ سطح سلامت گفت: بیمارستان صحرایی،گامی مؤثر برای ارتقاءسطح سلامت بوده که با توجه به جمعیت 58 هزار نفری خنداب پیش‌بینی می‌شود 10 درصد این جمعیت نیاز به ویزیت تخصصی و فوق‌تخصصی داشته باشند.

وی افزود: با توجه به کارکرد بیمارستان صحرایی و انجام غربالگری، برپایی چنین بیمارستان‌هایی گامی مؤثر در راستای نهادینه کردن فرهنگ سلامت و نظام ارجاع بوده و هدف از برپایی این بیمارستان،کمک به امر بهداشت و درمان برای نیازمندان، محرومیت‌زدایی و ارتقاء سطح سلامت در خنداب و افزایش رضایتمندی مردم،کمک به تقویت ساختار، ایجاد آمادگی لازم در شرایط بحران، کاهش ارجاع بیماران به مراکز درمانی شهری و کاهش هزینه‌های درمانی است.

رئیس بسیج جامعه پزشکی تصریح کرد: تمامی هزینه‌های درمانی در این بیمارستان رایگان بوده و ارائه خدمات در 3 سطح اعزام اکیپ‌های پزشک عمومی، اعزام اکیپ‌های تخصصی و اعزام اکیپ‌های چند تخصص کنار یکدیگر همراه با خدمات پاراکلینیکی است.

جباری با اشاره به وجود بخش‌های تخصصی‌در این بیمارستان گفت: ارائه خدمات تخصصی در بخش‌های مختلف ارتوپدی، متخصص قلب، داخلی، زنان و زایمان، متخصص جراحی، اطفال، بیماری‌های عفونی، چشم پزشکی، دندان پزشکی، روانپزشکی، گوارش، ENT، مغز و اعصاب و متخصص پوست است.

وی افزود: هزینه خرید دارو برای این بیمارستان 500 میلیون ریال برآورد شده و پیش‌بینی می‌شود که 6 هزار نفر از جمعیت این شهرستان پس از معاینات غربالگری نیازمند بهره‌گیری از ویزیت‌های تخصصی هستند.

رئیس‌بسیج جامعه پزشکی تصریح کرد: برای شناسایی افراد نیازمند و برقراری نظم درهنگام برپایی بیمارستان  یک غربالگری توسط  10 تیم پزشکی تاکنون انجام شده که به احتمال بسیار زیاد این تیم‌ها بر تعدادشان افزوده می‌شود تا بتوانیم جمعیت خنداب را در مرحله نخست ویزیت کرده و غربالگری لازم انجام شود.

جباری با اشاره به اعضاء تیم پزشکی گفت: یک پزشک عمومی، تکنسین دارویی و در صورت نیاز ماما و پرستار به همراه یک راننده این تیم‌ها را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/ ی

تگها: رئیس بسیج جامعه پزشکی, بیمارستان صحرایی, خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *