بازدید: 706 | تاریخ انتشار : 20 تیر 1394
شهروندان خندابی در گفتگو با نسیم خنداب به نیمه کاره ماندن برخی پروژه ها در شهرستان و کمبود امکانان ورزشی و تفریحی برای جوانانشان پرداختند و از مسئولین خواستند تا برای حل آنها تدبیری بیندیشند.

 

به گزارش خبرنگار نسیم خنداب، فصل تابستان در حالی از راه رسیده است که جوانان و نوجوانان شهر و روستاهای شهرستان برای گذران اوقات فراغت خود از هرگونه امکانات ورزشی و تفریحی محروم یا از حداقل امکانات برخوردار هستند.

در مواردی شاهد افسردگی شدید برخی جوانان هستیم که نبود امکانات لازم برای اوقات فراغت در این وضعیت موثر است، این جوانان ممکن است اوقات زیادی را صرف تماشای تلویزیون و استفاده از شبکه های مجازی کنند.

مشکل کمبود امکانات ورزشی موجب شده دانش‌آموزان پسر بیشترین وقت خود در ایام تابستان در جمع‌های دوستانه، رفت و آمد بی‌هدف و موتورسواری خطرناک در خیابان و کار کردن سپری کنند.

یکی از دلایل مهاجرت خانواده ها از این شهرستان به مرکز استان و شهرهایی همچون ملایر و غیره  را می‌توان کمبود امکانات ورزشی و رفاهی در این شهر دانست، چراکه شهر خنداب با چند هزار جمعیت نمی‌تواند خلاقیت‌های جوانان را شکوفا کند.

در زمینه احداث و ایجاد اماکن ورزشی، و زمین چمن پیگیری‌های زیادی صورت گرفته است اما متاسفانه هر سالی که می گذرد چیزی به لحاظ پیشرفت های محسوس مشاهده نمی کنیم.

جوان خندابی در این باره گفت: شهر خنداب امکانات ورزشی بخصوصی ندارد تا جوانان را به سمت و سوی ورزشی سوق دهد، شاید ما جوانان این شهرستان در یکی از محروم ترین شهرهای کشور واقع شدیم که از کمبود امکانات ورزشی و تفریحی رنج می بریم، بنده با پدرم و دوستان هفته ای یکبار به استخر می رویم، از مسئولین درخواستی که داریم این است تا فکری به حال استخر شهر خنداب بکنند تا جوانان خندابی مجبور نباشند برای شنا به شهرهای مجاور سفر کنند.

دانش آموز خندابی گفت: البته برخی مواقع هم از طرف آموزش و پرورش دانش آموزان را به استخر کمیجان که برای آموزش و پرورش است می برند، ولی این کار کافی نیست و با یکبار کار درست نمی شود.

محمد سلیمی شهروند خندابی به سختی کارش پرداخت و گفت: بنده نزدیک 15 سال است که به این کار مشغولم و روزانه به شهر و روستاهای متعددی می روم تا کاسبی کنم، دیده می شود بسیاری از جوانان در کنار کوچه و خیابان سرگردانند و با توجه به این که شغل مردم شهرستان ما دامداری و کشاورزی است برخی از جوانان هم به کمک والدین خود می روند.

وی در ادامه گفت: بنده از مسئولین شهرستان درخواست دارم برای میوه فروشان سرگردان، بازار روز در شهر احداث کنند.

 

کردی شهروند خندابی ضمن تقدیر و تشکر از شهردار خنداب که روزانه زباله های جداول را از سطح خیابان ها جمع می کند تا بوی بد آن مردم را اذیت نکند گفت: بنده پسران جوانی داریم که در کنار خودم مشغول به کار هستند و در اوقات فراغت خود به سالن ورزشی خنداب و یا به استخر ملایر یا اراک می روند.

 کردی در ادامه به نیمه کار ماندن پروژه های استخر و بیمارستان و مدرسه خنداب اشاره کرد و گفت: یکی از دغدغه های شهروندان خندابی نبود بیمارستان در شهر است، انتظار داریم مسئولین همانطور که قول داده اند تا هفته دولت امسال این بیمارستان را راه اندازی کنند تا شهروندان برای درمان به مرکز استان مراجعه نکنند.


وی افزود:  به نظر بنده بهتر است مسئولین پروژه های نیمه کاره ای که از قبل در شهرستان وجود داشته را به اتمام برسانند و بعد کلنگ پروژه جدید را بزنند.


 یکی دیگر از شهروندان خندابی که مایل نبود عکس و نامش انتشار پیدا کند گفت: یکی از معضلاتی که هر روز جوانان ما دچار آن می شوند اعتیاد است، مسئولین به این بیندیشند که اگر امکانات سالم در اختیار جوانان بگذارند چرا باید یک جوان معتاد شود.

وی تاکید کرد: شاید یکی از علت هایی که جوانان ما به سمت اعتیاد می روند این است که امکانات درستی برای گذراندن اوقات فراغت خود ندارند، ما اگر امکانات برای گذراندن اوقات فراغت آنها فراهم کنیم مطمئنا بسیاری از جوانان این شهرستان که خانواده متدینی دارند به سمت اعتیاد و بزهکاری های اجتماعی نخواهند رفت.

شهروند خندابی گفت: بنده دو فرزند دارم که هر دوی آنها نوجوان و جوان هستند و اگر تا به حال در این شهرستان مانده ام فقط به خاطر این است که در شهر خودم  و در کنار پدرو مادرم زندگی می کنم، افراد بسیاری را سراغ دارم که فقط به خاطر این که فرزندانشان از امکانات شهری استفاده کند به اراک یا ملایر مهاجرت کرده اند.

وی ضمن تشکر و قدردانی از مسئولانی که ساکن شهرستان هستند گفت: آیا شهروندان ما به این فکر کرده اند که چرا بسیاری از مسئولین ما در این شهر ساکن نیستند و در جاده ای که هر روز شاهد تصادفات متعدد در آن هستیم تردد می کنند، مطمئنا به خاطر این است که خنداب و جاورسیان برای آنها شهری نیست که خواسته هایشان را ارضاء کند و راضی هستند هر روز هزینه صرف کنند تا خانواده آنها در آسایش و فرزندانشان از امکانات بهره ببرند.

شهروند خندابی گفت: بنده از مسئول خاصی حرف نمی زنم ولی اگر می خواهیم شهرمان پیشرفت کند باید دل بسوزانیم، شاید نظر بنده غلط و نادرست باشد ولی مسئولی که در شهر ساکن نباشد و خودش کمبود های شهر را حس و لمس نکند دل نمی سوزاند، ما افراد بسیاری داریم که در خود شهرستان، مرکز استان و دیگر شهرها مشغول به خدمت به مردم هستند، مسئولین ارشد بایستی این افراد را روی کاربیاورند تا بومی شهرستان و منطقه باشند تا دل بسوزاند و هر روز شاهد رفت آمد آنان نباشیم، البته بومی نه به این منظور که کار انجام ندهد.
 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: چرا درصد بالایی از مردم شهرهای خنداب و جاورسیان از شهردارانشان راضی هستند، چون کار انجام می دهند و درصدد پیشرفت شهر و حل مشکلات مردم اند.

انتهای پیام/ش

تگها: گلایه, استخر خنداب, شهروندان خندابی, شهر, امکانات شهری, نیمه کاره بودن پروژه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *