بازدید: 503 | تاریخ انتشار : 21 تیر 1394

امام جمعه شهر جاورسیان گفت: شايد ما در برخي موضوعات كوتاه بياييم ولي چنين نيست كه از 6 اصلي كه رهبري به عنوان خطوط قرمز تبيين كرده اند كوتاه بيايم و از آنها دست بكشيم.

 حجت الاسلام احمدی امام جمعه شهر جاورسیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب در خصوص مذاکرات هسته ای گفت: رهبر معظم انقلاب کاملا شفاف و بی پرده تمام موازین، قوانین و خطوط قرمز را تبیین کردند و فرمودند ما مطلبی نداریم که در مواجه مردم جور دیگری و در نشست ها به شکل دیگری آنرا بیان کنیم، آنچه که هست رهبری با صراحت کامل بیان نمودند.


حجت الاسلام احمدی اظهار کرد: با توجه به تاریخچه ای كه رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام بیان کردند معلوم مي شود بزرگترین حامی مذاکرات هسته ای و مذاکره کنندگان رهبر معظمم انقلاب هستند، این که آمریکایی ها دیدند در تنگنا قرار گرفته اند و محترمی از محترمان منطقه را به عنوان واسطه به تهران فرستاند و ایران را به مذاکره دعوت کردند تا در سر میز مذاکره مسایل را حل کنند این نشان از قدرت بالای چانه زنی جمهوری اسلامی و دست بالای ملت ما در مذاکرات دارد.

وی افزود: رهبری در سخنان خود فرمودند: کاملا موافق و دنبال این هستیم تا تحریم ها لغو و حقوق هسته ای ملت به رسمیت شناخته شود، به تیم مذاکره کننده هسته ای اعتماد و ایمان کامل دارم، مطالبی که بعضا برخی از سیاسسون به عنوان مخالف مذاکرات هسته ایبيان مي كنند و برخی عناوین همچون بر فشار بودن مقام معظم رهبری را عنوان می کنند و یا مطرح مي كنند كه رهبر معظم انقلاب از موضوعات مذاکرات غیر مطلع و نسبت به تیم مذاکره کننده تردید دارند همه اینها باطل است، ما هیچ یک را قبول نداریم چرا که مقام معظم رهبری فرمودند افرادی که خیلی بی مهابا و بی پرده انتقاد می کنند اگر از محتوای مذاکرات و سختی کار مذاکره کننده اطلاع داشتند به این شکل انتقاد نمی کردند.

امام جمعه شهر جاورسیان گفت: از این جمله معلوم می شود که رهبر انقلاب از محتوای مذاکرات کاملا مطلع اند، ما رهبری داریم بصیر و ژرف نگر و مقندر، این گونه نیست که بعضی از بدنه حکومت بخواهند کاری را انجام بدهند و رهبری نتواند اعمال ولایت کند و حداقل در برابر اینها حرف خود را با ملت بزند، چنین چیزی به هیچ عنوان صحت ندارد.

احمدی گفت: عقب نشینی در برابر دشمن به این منظور نیست که از خواسته های خود که برای آن قیام شده و خون ریخته شده است دست بكشيم.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری به این هم اشاره داشتند که "در جاهایی از مذاکره شاید کوتاه بیایم و امتیازی به طرف مقابل بدهیم و امتيازي بگیریم"، اگر قرار باشد مذاکره کنیم و دنیا فعالیت هسته ای ایران را به رسمیت بشناسند و در این راستا مسئله برای ما ایجاد نکنند، مجبور باشیم یک امتیازی برای آنها قایل شويم ولي اينطور نيست كه از خواسته هاي خود دست بكشيم.

نماينده ولي فقيه در شهر جاورسيان گفت: زمانی بود که سیم خاردار به ما نمی دادند و در حال حاضر در اوج قدرت قرار داریم و در حال مذاکره با قول هایی جهان هستیم، آنها راهی جز پذیرفتن حقوق هسته ای ایران ندارند، خیلی از چیزها وجود دارد که ایران هيچ وقت نخواهد پذیرفت و در مقابل اسرار و زياده خواهي ها و گزینه های روی میز آنها، ميزشان را خورد خواهیم کرد، کاری می کنیم که به ضرر خودشان تمام شود،  یقینا اجاره نخواهیم داد از مراکز نظامی ایران بازدید و با دانشمندان ما صحبت و از آنان بازجویی کنند، ضعیف ترین کشورها هم چنین کاری انجام نخواهند داد و به تعبیر یکی از مسئولین نظام جوابشان را با سرب داغ خواهیم داد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بنده از تیم مذاکره کننده کمال تقدیر و تشکر را دارم و امیدواریم با تلاش همه جانبه این عزیزان مردم به حقوق هسته ای خود در حفظ عزت ملي برسند.
انتهای پیام/ش

تگها: امام جمعه جارسیان, خنداب, اخبار روز, هسته ای, بهانه, اقتدار, سرنوشت ایران, تیم مذاکره کننده, حمایت رهبری, غزت ملی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *