بازدید: 721 | تاریخ انتشار : 21 تیر 1394
مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی با اشاره به اینکه رعایت عفاف و حجاب تنها برای زن نیست، گفت: عده ای فکر می کنند که عفاف و حجاب تنها مخصوص بانوان است در صورتی که حجاب هر کس به تناسب خود اوست.

 به گزارش نسیم خنداب، حجت الاسلام سید علی حسینی پور، مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی به مناسبت ۲۱ تير ماه روز عفاف و حجاب در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب، گفت: خوشبختانه امروز اهمیت عفاف و حجاب بر کسی پوشیده نیست البته نباید به این موضوع اکتفا کرد بلکه باید با برگزاری میزگردها، تحقیق و پژوهش آن را در جامعه نهادینه کنیم.

 

حسینی پور داشتن جامعه ای عفیف و پاک را اصلی مسلم در مسائل اجتماعی دانست و اظهار کرد: شهدا نیز برای دست یابی به این هدف جان خود را فدا کرده و جاودانه شدند.

وی به بیانات حضرت علی(ع) در نهج البلاغه در خصوص عفاف و حجاب اشاره کرد و افزود: شخصی که بتواند دست به ناهنجاری بزند ولی مراعات عفت کند، بالاتر از اجر یک شهید والا مقام را دارد.

امام جمعه موقت اراک بیان کرد: همچنین امام علی(ع) در بخش دیگری در نهج البلاغه می فرمایند:«نزدیک است انسان باعفت به جایگاهی برسد که ملائک رسیده اند».

حسینی پور ادامه داد: شخصیت انسانی افراد زمانی به درستی شکل می گیرد که ناهنجاری ها و ضد ارزش ها را پس بزند.

وی با اشاره به اینکه رعایت عفاف و حجاب تنها برای زن نیست، بیان کرد: گاهی وقتی صحبت از حجاب می شود عده ای فکر می کنند که این موضوع فقط مخصوص بانوان است در صورتی که حجاب هر کس به تناسب خود اوست و انسان عفیف خود را در معرض دید دیگران قرار نمی دهد.

مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی با اشاره به اینکه لازمه عفاف در جامعه حجاب است، ادامه داد: حجاب شخصیت و ظاهر فرد را در قالب ارزش حفظ و از طمع دیگران مصون می سازد.


امام جمعه موقت اراک گفت: گذشتگان و بزرگان ما به منظور نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تلاش های فراوانی را انجام داده اند و امروز نیز حرکت در این مسیر از جمله وظایف ماست.

حسینی پور با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت عفاف و حجاب در جامعه مطلوب نیست، بیان کرد: با اینکه بسیاری از انسان ها به علت تدین خود، مسئله حجاب را  رعایت می کنند ولی همچنان باید در این زمینه کمر همت را بست و بیشتر به این موضوع توجه کرد.


وی خاطرنشان کرد: همه در این زمینه به اندازه مساوی وظیفه دارند که دراین راستا همه دست اندار کاران و مردم باید در مکان های مختلف این امر را جدی بگیرند.

 

انتهای پیام/ش


تگها: حجاب, پوشش, زنان, مردان, مدیر حوزه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *