بازدید: 628 | تاریخ انتشار : 22 تیر 1394
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان خنداب گفت: متولی جمع آوری فطریه در شهرستان خنداب کمیته امداد امام خمینی اعلام شده است و اگر مشاهده شود افراد دیگری به این کار اقدام می کنند برخورد قانونی با آنها انجام خواهد شد.

 سعید کریمی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: جهت جلوگیری از برخی موازی کاری در بحث جمع آوری زکات فطره، جلسه ای در فرمانداری برگزار شد و با توجه به این که تنها متولی جمع آوری فطریه کمیته امداد اعلام شده است، سازمان بهزیستی و کمیته امداد به توافق رسیدند تا برای اولین سال به صورت مشترک وارد این کار شوند.


سعید کریمی اظهار کرد: بهزیستی خنداب برای جمع آوری زکات فطریه قرار است  22 صندوق و 2 نفر نیرو در اختیار کمیته امداد قرار دهد تا تمامی منطقه در روز عید فطر پوشش داده شود.

وی با توجه به این که کمیته امداد تمامی منطقه را در زمینه جمع آوری فطریه پوشش خواهد داد گفت: مبلغ جمع آوری شده در حساب کمیته گردش داده خواهد شد و 40 درصد مبلغ به حساب بهزیستی واریز می شود و در اسرع وقت مبالغ جمع آوری شده به حساب مستمندان و نیازمندان انتقال داده خواهد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خنداب گفت: مبلغ جمع آوری شده زکات فطریه سال قبل 45 میلیون تومان بود که امسال در عین حال که خشکسالی و سرما زدگی باغات را در بخش مرکزی خنداب داشتیم انتظار می رود 50 درصد پرداخت زکات نسبت به سال قبل افزایش یابد.

کریمی گفت: متاسفانه سالیان قبل مشاهده می شد که دستتگاههای مختلفی برای جمع آوری فطریه در مصلی ها و مساجدی که نماز عید اقامه می شد اقدام می کردند که امسال با توجه با هماهنگی هایی که در جلسه روز اخیر انجام شد هیچ دستگاه، موسسه خیریه و فرد خاصی به جز کمیته امداد حق جمع آوری زکات فطریه ندارد، با توجه به این که با نیروی انتظامی هم هماهنگی هایی انجام شده تا در صورت مشاهده با افراد برخورد قانونی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای پرداخت زکات فطریه 8 سرفصل وجود دارد که امسال بر اساس اولویت، فقرا و محرومین در نظر گرفته شده اند، 80 درصد کارهای روز عید فطر انجام شده و صندوق ها توزیع و عاملین مشخص شده اند.

انتهای پیام/ش

تگها: کمیته امداد خنداب, زکات فطریه, روز عید فطر, مصلی, محرومین, مستض

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *