بازدید: 398 | تاریخ انتشار : 10 مرداد 1394
مسئول مرکز نیکوکاری شهر جاورسیان گفت: افراد می توانند با حداقل مبلغ 20 هزار تومان در ماه حامی یکی از افراد تحت پوشش باشند، آنها می توانند از نزدیکان خود و افرادی که نیازند هستند و دوست ندارند از طرف آنها شناخته شوند توسط کمیته امداد اقدام کنند.

 به گزارش خبرنگار نسیم خنداب، محمدی مسئول مرکز نیکوکاری شهر جاورسیان گفت: 440 هزار تومان زکات فطریه در جاورسیان جمع آوری و بین مستمندان توزیع شد.


محمدی اظهار کرد: در بحث اطعام ایتام مبلغی نزدیک به 2میلیون و پانصد هزار تومان هزینه شد که این مبلغ به صورت نقد و کالا از مردم در سطح منطقه جمع آوری شده بود.

وی افزود: يكى از ضرورت‏ هاى زندگى اجتماعى كه نقش مهمى در پيوند برادری آحاد جامعه دارد، سعى و تلاش در رفع نيازمندیها، رسيدگى به حال دوستان و اطرافيان و بر طرف كردن احتياجات ديگران است.

محمدی تاکید کرد: قرآن به صراحت مى ‏فرمايد: نيكى آن نيست كه رو به جانب مشرق و مغرب كنيد، لكن نيكوكار كسى است كه به خداى عالم و روز رستاخيز و فرشتگان و كتاب آسمانى و پيامبر الهى ايمان آورد و دارايى خود را در راه دوستى خدا به خويشان و يتيمان و فقيران و رهگذران و مستمندان بدهد.

وی در ادامه متذکر شد: عجيب آن است كه در اين آيه، نيكوكارى و كمك به ديگران، قبل از نماز و زكات ذكر شده است تا معلوم شود خدمت به خلق جداى از بندگى خالق نيست و در واقع مردم، عيال خدايند و خدمت به آنان، خدمت به خداست.

وی افزود: قبلا طرح حامی یابی برای ایتام انجام می شد که در طرح جدید برای افراد تحت پوشش نیز می توان حامی پیدا کرد که تا به حال 4 الی 5 نفر در سطح منطقه شناسایی شده اند.
مسئول مرکز نیکوکاری شهر جاورسیان گفت: افراد می توانند با حداقل مبلغ 20 هزار تومان در ماه حامی یکی از افراد تحت پوشش باشند، آنها می توانند از نزدیکان خود و افرادی که نیازند هستند و دوست ندارند از طرف آنها شناخته شوند توسط کمیته امداد اقدام نمایند تا کمیته ماهیانه مبالغی که آنها می پردازند به مستمندان بدهد.

انتهای پیام/ش

تگها: خنداب, حامی یابی, شهرستان خنداب, اخبار خنداب, خبرهای روزانه, منشور اخبار, کمیته امداد خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *