بازدید: 582 | تاریخ انتشار : 2 شهریور 1394

آصفری استقامت و پایداری ملت ایران را سبب نشستن آمریکا بر پای میز مذاکره دانست و گفت:امریکا چاره ای جز این نداشت چرا که امروز جمهوری اسلامی الگوی همه ملتهای آزادی خواه شده و مبارزه با صهیونیست و استکبار میان این ملتها آرزویی بی بدیل است.

محمد حسن آصفری دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب گفت: مذاکرات هسته ای رو به اتمام است و توافقی که با 1+5 شکل گرفته به مجلس شورای اسلامی رسیده و شورای امنیت ملی بایستی آنرا مورد بحث و بررسی قرار دهد.

 

آصفری اظهار کرد: بایستی فهمید چرا صهیونیست ها و آمریکایی ها با ایران مشکل دارند، آنها خوب می دانند جمهوری اسلامی ایران دنبال سلاح هسته ای و  بمب اتم نیست چرا که ما در جنگ دفاع مقدس صدها هزار جانباز و شهید به واسطه استفاده رژیم بعث از سلاح های شیمیایی را تقدیم انقلاب کردیم، اگر کسی بخواهد دایه دار مبارزه با سلاح های شیمیایی باشد آن کشور جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: علت اصلی دشمنی صهیونیست ها و آمریکایی ها با ایران به خاطر این است که انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران حیثیت آمریکا و اسرائیل را در منطقه زیر سوال برده است.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: قبل از انقلاب هر وقت جنگی علیه فلسطین شروع می شد، پیروز میدان صهیونیست ها بودند در حالی که امروز رژیم غاصب اسرائیل هر وقت جنگی را شروع می کند پیروز میدان حزب الله لبنان و جنبش مقاومت فلسطین است، آمریکایی ها این حرکات را دیده و می دانند در همه میدان های مقاومت علیه استکبار صحبت از انقلاب اسلامی است.

آصفری به جایگاه انقلاب اسلامی ایران در کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: آمریکا پنج هزار دلار برای سقوط صدام و ساخت پایگاه در عراق سرمایه گذاری کرد، اما در حال حاضر در جای جای عراق حرف از انقلاب اسلامی ایران  و در میادین پایتخت عراق تصاویر 10 متری از حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) نصب شده است.

نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا چاره ای جز مذاکره با جمهوری اسلامی ایران نداشته و توانانی رویارویی با کشور ایران را ندارد، به گفته خودشان گزینه هایی نظامی بر روی میزشان دارند ولی جرات اینکه آنرا عملی کنند ندارند.

وی جایگاه جمهوری اسلامی ایران را در دنیا بالا دانست و تاکید کرد: در باتلاقی که آمریکایی ها در عراق گرفتار شده بودند با ارسال نامه ای به مقام معظم رهبری از این کشور اسلامی کمک خواستند و دست نیاز به سمت جمهوری اسلامی ایران دراز کردند و همه این ها بخاطر ایستادگی و مقاومت ملت غیور ایران اسلامی است.

آصفری استقامت و پایداری ملت ایران را سبب نشستن آمریکا بر پای میز مذاکره مطرح کرد و متذکر شد: آمریکایی ها فکر می کردند با تحریم ملت ایران را به زانو خواهند کشید در صورتی که فهمیدند با تهدید و تحریم نمی توانند با جمهوری اسلامی صحبت کنند، آنها راهی جز مذاکره با ایران نداشتند و توانایی جنگ با ایران را ندارند، امروز اگر آمریکا بخواهد حرکتی علیه ایران انجام دهد، اعماق رژیم صهیونیستی و پایگاه پنجم دریایی آمریکا را در بحرین با اولین موشک های خودمان خواهیم زد.

وی به پیشرفت های ایران در زمان تحریم اشاره کرد و گفت: ایران قبل از تحریم 150 کیلو اورانیوم و 170 سانتریفیوژ داشت ولی در حال حاضر بیش از 10 هزار کیلو اورانیوم و بیش از 20 هزار سانتریفیوژ و 200 کیلو اورانیوم 20 درصد دارد.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز مبارزه با اسرائیل به عنوان یک استراتژی برای ملت های آزادی بخش دنیا مطرح شده است.

وی لطف و عنایت خداوند به ملت ایران، رهبری پیامبر گونه حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری و وحدت ملت ایران را 3 عامل مهم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد و گفت: امروز دشمن با توافق هسته ای به دنبال اختلاف بین مردم ایران است و می خواهد ملت را به دو دستگی بکشاند، هیچ کسی در ایران مخالف توافق نیست اما آنها با توافقی که بخواهد عزت ملت را زیر سوال ببرد موافق نیستند، ملت ایران توافقی را می خواهند که عزت آنها را حفظ و مانع نفوذ آمریکایی ها به داخل کشور را گرفته و لغو همه تحریم های ظالمانه علیه ایران و دستورات مقام معظم رهبری و رعایت خطوط قرمز را در بر داشته باشد.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس افزود: ملت ایران صبر کنند تا این توافق به درستی در  مجلس شورای اسلامی، کمیسیون امنیت ملی و شورای امنیت بررسی شود و اگر دغدغه های ملت و خطوط قرمز در آن لحاظ شده باشد تایید خواهد شد.

آصفری خاطرنشان کرد: قطعنامه برجام حسن ها و عیب هایی دارد که در حال حاضر نمی توان گفت که پیروز شده ایم و یا شکست خورده ایم، برجام بایستی بررسی و چیزی که مورد تایید ملت ایران و رهبر معظم انقلاب است تایید شود.

انتهای پیام/ش
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *