بازدید: 503 | تاریخ انتشار : 2 شهریور 1394
استاندار مرکزی گفت: 67 پروژه عمرانی همزمان با هفته دولت در خنداب به بهره‌برداری و یا کلنگ زنی  می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب به نقل از ایسنا، محمود زمانی‌قمی ضمن تشریح برنامه‌های هفته دولت در استان، گفت: 965 پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر 936 میلیارد و 325 میلیون تومان همزمان با هفته دولت در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.


وی اظهار کرد: از مجموع این پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت 642 پروژه با محوریت دستگاه‌های اجرایی، 229 پروژه در حوزه روستایی و 94 پروژه مربوط به شهرداری‌های استان است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه در مجموع 1031 پروژه در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد یا کلنگ‌زنی می‌شود، افزود: در اراک 159 پروژه، آشتیان 32، تفرش 46، خمین 129، خنداب 67، دلیجان 58، زرندیه 68، ساوه 99، شازند 175، فراهان 46، کمیجان 45 و محلات 41 پروژه به بهره‌برداری می‌رسد و در مجموع استان 66 پروژه کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی اعتبار این پروژه‌ها را 936 میلیارد و 325 میلیون تومان عنوان و تصریح کرد: 158 میلیارد و 166 میلیون تومان از این اعتبارات از محل اعتبارات ملی، 69 میلیارد و 692 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و مابقی از سایر موارد تامین شده است.

استاندار مرکزی عنوان کرد: 50 میلیارد و 975 میلیون تومان از منابع مالی این پروژه‌ها از محل تسهیلات بانکی و سرمایه‌گذاری تامین شده است و با بهره‌برداری از این پروژه‌ها برای چهار هزار و 561 نفر در شهرستان‌های استان مرکزی اشتغالزایی صورت گرفته و 123 هزار و 188 خانوار از آنها بهره‌مند می‌شوند.

زمانی قمی هفته دولت را فرصت مغتنمی برای انعکاس دستاوردهای دولت به مردم دانست و خاطرنشان کرد: هفته دولت فرصتی است تا خدمتگزاران در دولت عملکرد و کارکرد مسئولیتی خود را به اطلاع مردم برسانند و در دیدارها بیشتر در جریان مسائل و مشکلات مردم استان قرار گیرند.

استاندار مرکزی عنوان کرد: در هفته دولت با همراهی جمعی از مدیران استان در شهرستان‌ها حضور خواهیم یافت و علاوه بر افتتاح پروژه‌ها، حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان و دیدار با خانوادهای شهدا و ایثارگران در هر شهرستان از برنامه‌های محوری این هفته خواهد بود.

زمانی قمی بیان کرد: یکی از وزیران کابینه دولت یازدهم، پیش از خطبه های نماز جمعه هفته دولت در استان مرکزی، ایراد سخنرانی خواهند داشت که به فراخور زمانی جزئیات آن اعلام می‌شود.

‌وی افزود: لازم است فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی در این هفته به تشریح عملکرد خود و نیز دستاوردهای دولت تدبیر و امید بپردازند.

بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی 126 پروژه توزیع برق در استان مرکزی

‌مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری از 126 پروژه توزیع برق استان مرکزی به مناسبت هفته دولت خبر داد.

مهندس محمد الله‌داد در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه مرکزی - افزود: این پروژه‌ها با صرف اعتباری بالغ بر بیش از 212 میلیارد ریال اجرا و آماده بهره‌برداری، افتتاح و آغاز عملیات اجرایی شده‌اند.

وی افزود: عملیات اجرایی 14 پروژه اصلاح شبکه روشنایی معابر جهت تعدیل چراغ‌ها، اصلاح و بهینه‌سازی 14 پروژه جهت تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار فشار ضعیف و 12 پروژه اصلاح و بهینه‌سازی تابلوهای لوازم اندازه‌گیری فرسوده، آغاز می‌شود.

الله‌داد گفت: هفت پروژه طرح جهادی تعویض شبکه سیمی با کابل خودنگهدارنیز در این هفته افتتاح می شود.

وی از آغاز عملیات اجرایی، افتتاح و بهره‌برداری 4 پروژه جابجایی شبکه و سه پروژه نصب سیستم فتوولتاییک نیز خبر داد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی خاطرنشان کرد: همچنین 72پروژه با اهداف افزایش رضایتمندی شهروندان، ساماندهی فضای شهری، تعریض معبر و بهبود مبلمان شهری، تامین برق متقاضی، رفع ضعف ولتاژ شبکه، رفع حریم، افزایش قدرت جهت تامین برق، افزایش قابلیت اطمینان و کاهش تلفات و اصلاح و بهینه‌سازی شبکه از دیگر طرح های قابل افتتاح، بهره‌برداری‌ و آغاز عملیات اجرایی در هفته دولت است.

وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر فعالیت‌های زیربنایی و ارزشمندی در توسعه و بهبود شبکه‌های برق انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی پایداری و تقویت شبکه برق استان، کاهش تلفات شبکه توزیع و عرضه انرژی پایدار را از مهمترین مزیت‌های اجرای این طرح ها در سطح استان عنوان کرد.

انتهای پیام/ش

تگها: پروژه عمرانی, اخبار خنداب, خبر روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *