بازدید: 678 | تاریخ انتشار : 7 شهریور 1394

 

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب به نقل دیار آفتاب،سرهنگ محسن گلشن‌زاده، معاون هماهنگ کننده سپاه روح‌الله استان مرکزی صبح امروز در نشست خبری بیمارستان صحرایی شهید "مسعود مرادی" با اشاره به تاریخ برپایی این بیمارستان گفت: بیمارستان صحرایی شهید "مسعود مردای" در شهرستان خنداب با همت بسیج جامعه پزشکی استان مرکزی از دهم شهریورماه برپا می‌شود.

 

وی افزود: حضور بسیج جامعه پزشکی به منظور ارائه خدمات مطلوب در حوزه بهداشت و درمان به مناطق محروم امسال برای سومین سال متوالی ملموس‌تر شده چرا که این قشر از بسیج سعی دارد تا خدمات فوق تخصصی را به مناطق محروم برده و افراد را تحت پوشش خدمات خود قرار دهند.

 

گلشن‌زاده تصریح کرد: اهدافی را که سپاه در برپایی این بیمارستان‌های صحرایی دنبال می‌کند شامل ارائه خدمات بهداشتی درمانی رایگان به مردم مناطق محروم، غربالگری و شناسایی بیماری‌ها و نیازهای بهداشتی منطقه، برگزاری تمرین مانور مدیریت بحران، احیاء روحیه جهاد و ایثار در حوزه سلامت و زمینه‌سازی برای حضور مسئولان در مناطق محروم و آشنایی با مشکلات مردم است.

 

وی بیان کرد: مانور بیماری‌های بومی مناطق محروم و شناسایی بیماری خاص منطقه، کاهش ارجاع بیماران روستایی به بیمارستان مستقر در شهرها، نمایش توان رزمی و توان درمان بسیج جامعه پزشکی در زمان بحران و کمک به محرومیت‌زدایی و ارتقاء سطح سلامت مردم در مناطق محروم از اهداف دیگری است که دنبال می‌کنیم.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان جمعیت ساکن منطقه خنداب گفت: در طرح غربالگری که توسط ۲۵ اکیپ پزشکی اعزامی به منطقه انجام شد ۵۸ هزار نفر در مدت چند ماه غربالگری شدند که در این میان ۶ هزار نفر به عنوان جامعه هدف نیازمند دریافت خدمات تخصصی و فوق تخصصی در حوزه درمان هستند.

 

گلشن‌زاده افزود: برای ارئه خدمات تخصصی و فوق تخصصی در بیمارستان صحرایی تعداد ۸۰ پزشک تخصص و فوق تخصص اعلام آمادگی کردند که در مدت ۴ روز به درمان و ارائه خدمات رایگان به بیماران نیازمند در منطقه می‌کنند و اگر چه پیش‌بینی و شناسایی ۶ هزار بیمار برای دریافت خدمات درمانی دیده شده ولی انتظار می‌رود که با برپا کردن این بیمارستان تعداد مراجعه کنندگان بیش از این باشد.

 

وی با اشاره به تعداد تخصص‌های ارئه شده در این بیمارستان اظهار کرد: اعضاء بسیج جامعه پزشکی در ۲۰ نوع تخصص درمانی در بخش‌های داخلی، عفونی، دندانپزشکی، جراحی عمومی، فوق تخصص، جراحی عروق، فوق تخصص جراحی توراکس، زنان، فوق تخصص نازایی، گوش و حلق و بینی، مغز و اعصاب، روتنپزشکی، گوارش، چشم، ارولوزی، ارتوپدی، پوست، اطفال، فوق تخصص نوزادان و سایر تخصص‌های مورد نیاز به ارائه خدمات خواهند پرداخ۹ت.

 

گلشن‌زاده بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان از جمله دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان خنداب، مدیریت درمان تامین اجتماعی استان، سازمان انتقال خون، جمعیت هلال احمر، سپاه خنداب، معاونت بهداشت و درمان سپاه روح‌الله و فرمانداری خنداب در برپایی این بیمارستان همکاری و تلاش لازم را داشته‌اند.

 

وی افزود: بیمارستان صحرایی در ۵۰ کیلومتری شهرستان اراک و ۲۰ کیلومتری شهرستان خنداب در مدرسه دخترانه شبانه‌روزی حضرت زهرا(س) برپا می‌شود که تمامی امکانات درمانی در این مدرسه استقرار یافته است.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: جراحی‌های محدود در این بیمارستان بر روی بیماران انجام می‌شود و در صورت نیاز به جراحی تخصصی‌تر با امکانات ویژه بیماران به بیمارستان علوم پزشکی اراک ارجاع و از خدمات رایگان این بیمارستان بهره‌مند می‌شوند.

 

گلشن‌زاده خاطرنشان کرد: بیمارستان صحرایی شهید "مسعود مرادی" سومین بیمارستان صحرایی است که پس از بیمارستان صحرایی کمیجان و هندودر شازند برای مناطق محروم توسط بسیج جامعه پزشکی استقرار می‌یابد.

 

انتهای پیام/ش

تگها: بیمارستان صحرایی, سپاه, درمان, دارو, درمان رایگان, ایجان

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *