بازدید: 873 | تاریخ انتشار : 10 شهریور 1394
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی هدف از برگزاری بیمارستان صحرایی در خنداب را کمک به مناطق محروم و محرومیت زدایی عنوان کرد و گفت: بسیج جامعه پزشکی در جهت کمک در این راستا در سراسر کشور برنامه هایی را با هدف های مشخص دنبال می کند که یکی از از آنها تمرین برای بحران ها و بردن امکانات برای مناطق محروم و محرومتیت زدایی است.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، سردار کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در مراسم افتتاحیه بیمارستان صحرایی شهید مسعود مرادی در خنداب سلامت و بهداشت را از امورات کمک به امنیت جامعه دانست و گفت: ملت ما ملتی حزب اللهی و جهادی هستند و بایستی زیر سایه نظام جمهوری اسلامی و تحت لقای رهبری ولایت فقیه به وظایف جهادی خود عمل کنند، بنابراین سلامت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است، در دین مبین اسلام به این موضوع اهمیت بسیاری داده شده است.

سردار کریمی به مشکلات توزیع امکانات پزشکی و دارویی در کشور پرداخت و اظهار کرد: علی رغم این که دولت خدمت گذار مشغول حل کردن بحث سلامت در جامعه است ولی مشکلاتی در توزیع امکانات در این راستا در کشور وجود دارد، بعضی از مناطق از خدماتی که بایستی بهره مند شوند محرومند،  بسیج جامعه پزشکی در جهت کمک در این راستا در سراسر کشور برنامه هایی را با هدف های مشخص دنبال می کند که یکی از از آنها تمرین برای بحران ها و بردن امکانات برای مناطق محروم و محرومتیت زدایی است.

وی افزود: بسیج جامعه پزشکی به عنوان محور کار دنبال این موضوع است و خوشبختانه در طی 3 سال در استان مرکزی موفق شده اند یک سال در منطقه کمیجان، یک سال در منطقه هندودر شازند و امسال نیز در روستای ایجان شهر خنداب بیمارستان صحرایی برپا کنند، در این راستا جامعه علوم پزشکی استان، جمعیت هلال احمر، تامین اجتماعی، بانک خون، آموزش و پرورش و دیگر نهادها و پزشکانی که در قالب جامعه پزشکی بسیج هستند دست به دست هم دادند و بیمارستان صحرایی 4 روزه را در این شهرستان دایر کردند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی به اقدامات انجام شده برای راه اندازی بیمارستان صحرایی در خنداب اشاره کرد و گفت: برای برپایی این بیمارستان بیش از 6 ماه زحمت کشیدند و امکاناتی فراهم شد و غربالگری در منطقه صورت گرفت، این بیمارستان حاصل تلاش و کوشش صدها نفر دکتر و دهیار و مسئولین و خادمین در سپاه و بسیج است که دست به دست هم دادند.

سردار کریمی ضمن بیان این که درمان و دارو در این بیمارستان به صورت رایگان انجام می شود گفت: مطمئنا بیش از 100 میلیون تومان هزینه دارویی در این بیمارستان هزینه شده که رایگان در اختیار بیماران قرار می گیرد.

وی افزود: بعضی از این متخصصین در این بیمارستان بیش از 40 هزار تومان پول ویزیت در بیرون می گیرند که در این جا به صورت جهادی خدمات رایگان در اختیار مردم قرار می دهند.

سردار کریمی به اعتبار برخی از پزشکان به نام در استان اشاره ای داشت و گفت: دکتر احمد زاده رئیس بیمارستان تامین اجتماعی استان و سایر دکتر ها عمدتا از کادر شاخص دانشگاه علوم پزشکی استان هستند که روحیه جهادی و بسیجی موجب شده تا در این عرصه وارد شوند و در این زمینه کمک کنند.

 دکتر طاهر احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی بیمارستان صحرایی شهید مردای را در خنداب ابتکار بسیج جامعه استان مرکزی عنوان کرد و گفت: این سومین بیمارستان صحرایی است که با کمک دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی و سپاه استان و سایر ارگانهای مرتبط با حوزه سلامت ایجاد شده و به مدت 4 روز این بیمارستان فعالیت خواهد داشت.


دکتر طاهر احمدی گفت: در این مدت 80 پزشک متخصص و 50 پزشک عمومی ارائه خدمات خواهند داشت، با توجه به این که امروز بیماری های غیر واگیر دار باعث مرگ و میر زیادی در کشور می شود بتوانیم با این کار پیشگیری و غربالگری انجام دهیم و بسیاری از بیماری ها را شناسایی و درمان کنیم.

وی افزود: این بیمارستان خدماتی همچون آزمایشگاه, تزریقات، داروخانه، اتاق عمل سرپایی فعالیت خواهند داشت.

انتهای پیام/ش

تگها: خنداب, فرمانده سپاه, اخبار خنداب, بیمارستان صحرایی, مدرسه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *