بازدید: 1200 | تاریخ انتشار : 15 شهریور 1394
فرماندار شهرستان خنداب گفت: حمام تاریخی مصطفوی می تواند به عنوان موزه مردم شناسی و مباحث فرهنگی و بازارچه صنایع دستی در خنداب مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب در بازید و ارزیابی مرمت و بازسازی حمام تاریخی مصطفوی شهر خنداب گفت: پروژه عمرانی، فرهنگی شهرستان خنداب در راستای مستند سازی فرهنگ شهرستان انجام شد که خیر این آثار تاریخی مرحوم مصطفوی است و تشکر می کنیم از ورثه وی که آنرا در اختیار مجموعه شهرستان قرار دادند.

حمید غیاثی اظهار کرد: با کمک و مساعدت مدیر کل میراث فرهنگی و عواملشان در شهرستان پروژه را تحویل گرفتیم و همکاری شورای اسلامی و شهردار خنداب موجب شد تا با تکمیل این پروژه، حمام تحویل میراث فرهنگی شود.


وی افزود: از اعتبارات استانی و شهرستانی که برای میراث فرهنگی در نظر گرفته شده بود استفاده شد و نزدیک 3 ماهی است که پیمانکار در این مجموعه کار می کند که کار عمرانی این حمام بیش از 95 درصد پیشرفت داشته که در هفته فرهنگی شهرستان به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار شهرستان خنداب گفت: این حمام می تواند در بحث بازارچه صنایع دستی، مباحث فرهنگی و موزه مردم شناسی در خنداب مورد استفاده قرار گیرد، امیدواریم این آثار که سند ماندگار شهرستان خنداب است ماندگار باشد.

غیاثی انتشار سالنامه در سال 94 به کمک خیرین را اولین کار فرهنگی در خنداب عنوان کرد و گفت: مرمت حمام تاریخی نیز دومین کار فرهنگی ماندگاری است که در زمان خدمتم در خنداب انجام شده که معلوم می شود در جایی که مردم مشارکت دارند توسعه اتفاق خواهد افتاد.

وی در ادامه تصریح کرد: تابلویی از تاریخچه این حمام تهیه و در داخل حمام نصب شود.

روستا پیمانکار این پروژه گفت: ما در این حمام موادی به کار بردیم که در گذشته در این حمام کار شده بود و ساج نام داشت، این مواد به صورت آزمایشی به صورت آزمون و خطا انجام شد و به آن درصد مطلوبی که در نظر داشتیم رسیدیم، به همین سبب این حمام به لحاظ عمرانی یکی از بهترین کارهای میراث فرهنگی در استان شناخته شد.

این پیمانکار جوان گفت: این کارم را سعی دارم به مقاله تبدیل کنم چرا که در حمام انجدان اراک هم به همین صورت مرمت و بازسازی انجام می شود.

وی افزود: کار عمرانی در داخل حمام به اتمام رسیده و فقط برق رسانی آن تکمیل نیست که ما به خاطر بنای تاریخی حمام، برق داخل را از کف و سقف تعبیه کردیم.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 انتهای پیام/ش

تگها: حمام تاریخی خنداب, اخبار خنداب, حمام مصطفوی, خبر روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *