بازدید: 374 | تاریخ انتشار : 22 شهریور 1394
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:کمیسیون برجام با توجه به رهنمود های مقام معظم رهبری در حال برسی دقیق برجام است تا حقی از مردم ایران در بحث هسته ای ضایع نشود.

 

به گزارش نسیم خنداب، سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دیارآفتاب با اشاره به سخنان بسیار مهم  گفت:رهبر انقلاب در دیدار با اعضای هیئت دولت به شبهات موجود درباره مسئله برجام و نقش شورای نگهبان در قانون اساسی و به همه صحبت های مطرح شده و جنجال سازی های موجود در کشور به خوبی پاسخ داند.


نقوی حسینی با تاکید بر اینکه شورای نگهبان جزء مهم ترین ارکان نظام است اظهار کرد:متاسفانه عده ای در کشور به دنبال خدشه دار کردن جایگاه شورای نگهبان در کشور هستند که این قبیل اقدامات نمی تواند ارزش این نهاد مهم و راهبردی را در کشور زیر سوال ببرد بلکه فقط سبب می شود کسانی را که این قبیل حرف هایی را می زنند بیشتر به مردم بشناسند.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید به قانون اساسی احترام بگذارد افزود:خود دولتمردان کنونی نیز بر اساس مجوزی که شورای نگهبان برای حضور آنها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ صادر کرده و رای مردم، هم اکنون در مسند قدرت قرار دارند و اگر شورای نگهبان صلاحیت تایید افراد را برای حضور در انتخابات نداشته باشد پس صلاحیت خود این افراد هم زیر سوال می رود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه هدف از حمله به شورای نگهبان بازگشت جریانات فتنه به قدرت است ادامه داد:حامیان فتنه باید بدانند که نمایندگان مجلس هرگز اجازه ورود فتنه گران و حامیان آنها را به مجلس نخواهند داد و نمایندگان مجلس نیز از شورای نگهبان تقاضا دارند که جلوی ورود این افراد را به انتخابات مجلس بگیرند.

نقوی حسینی با تاکید بر اینکه فتنه گران خواب بازگشت به قدرت را هم نخواهند دید گفت:شورای نگهبان به عنوان مرجع رسیدگی به صلاحیت نامزدها باید شرط اساسی ورود به انتخابات یعنی التزام به مسئله ولایت فقیه را همواره مد نظر داشته باشد و جریانات ارزشی و اصولگرایی هم باید با اتخاذ یک برنامه درست انتخاباتی اجازه عرض اندام این افراد را در انتخابات بگیرند.

وی برسی برجام را حق مجلس دانست و بیان کرد:متاسفانه دولت با بهانه های مختلف قصد ندارد این مسئله در مجلس بررسی شود که خوشبختانه کمیسیون برجام با توجه به رهنمود های مقام معظم رهبری در حال برسی دقیق برجام می باشد تا حقی از مردم ایران در بحث هسته ای ضایع نشود.

 با تاکید بر اینکه دولت لایحه برجام را برای برسی به مجلس ارائه کند افزود:همانطور که سنای آمریکا طرح برجام را برسی می کند مجلس نیز باید این طرح را برسی کرده تا حقی از کشور ما ضایع نشود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از سکوت وزارت امور خارجه در برابر تهدیدات دولت و سنای آمریکا ادامه داد:آمریکایی ها بارها نشان داده اند که هرگز قابل اعتماد نیستند و اگر امروز در برجام با ما توافق کرده اند به خاطر این بوده که چاره ای جزء این کار نداشتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه آمریکا در جایگاهی قرار ندارد که بخواهد حرف از گزینه های روی میز بزند خاطر نشان کرد:امروز آمریکا دیگر حتی توان تهدید کردن هم ندارد و ما از دولت می خواهیم که در برابر گستاخی های مسئولان آمریکایی جواب دندان شکنی داشته باشند.

 

انتهای پیام/ش

تگها: کمیسیون برجام, فرصت طلب, آمریکا, ایران, امنیت ملی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *