بازدید: 1060 | تاریخ انتشار : 23 شهریور 1394
رئیس آموزش و پرورش شهرستان خنداب گفت: در شهرستان خنداب با دو شهر و 58 روستا بیش از 8 هزار و 680 نفر دانش آموز ثبت نام کرده اند که در 491 کلاس درس حاضر خواهند شد.

 

محمد رحمتی رئیس آموزش و پرورش شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب گفت: ما برای سال تحصیلی جدید فعالیت های شروع سال تحصیلی را در قالب پروژه مهر با تشکیل 5 کارگروه آغاز کردیم، کمیته ساماندهی و سازماندهی نیروها در حوزه دانش اموزی و معلمان، کمیته تعمیر و تجهیز و کمیته توجیه وتبلیغ تشکیل شد.

محمد رحمتی اظهار کرد: در کمیته ساماندهی و سازماندهی، مدارسی که زیر حد نصاب بودند مشخص و نیازسنجی ها و سازماندهی معلمان و تفکیک مدارس انجام شده است.

وی افزود: اموال اسقاطی از کلیه مدارس جمع آوری شده و علی رغم این که هیچ گونه اعتبار و سرانه ای به حساب مدارس واریز نشده با کمک همکاران و مدیران توانستیم مدااس را تعمیر و هرجایی مرمتی نیاز بود آن را مرمت کنیم، در همین راستا از کمک بسیج سازندگی استفاده و نقاشی کلاسها و تعمیرات انجام شد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان خنداب گفت: بخشی از تجهیزاتی که برای آغاز سال تحصیلی نیاز است فراهم کردیم و پیگیر هستیم ما بقی این تجهیرات را فراهم کنیم.

رحمتی همزمانی آغاز سال تحصیلی و هفته مقدس را مطرح کرد و متذکر شد: همزمان با آغاز سال تحصیلی از رزمندگان، ایثارگران و جانبازان دعوت خواهیم کرد تا در بازگشایی مدارس شرکت کنند و خاطرات دفاع مقدس را برای نسل جدید بیان کنند.

وی تصریح کرد: جشن شکوفه ها و غنچه ها و جشن جوانه ها 31 شهرویور در پیش دبستانی و دبستان طلوع فجر استوه و دبیرستان متوسطه اول خدیجه کبری (س) روستای استوه و اول مهرماه زنگ مهر و مقاومت و طنین بانگ توحید و اقامه نماز در دبستان عمار یاسر خنداب برگزار خواهد شد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان خنداب گفت: در شهرستان خنداب با دو شهر و 58 روستا بیش از 8 هزار و 680 نفر دانش آموز ثبت نام کرده اند که در 491 کلاس درس حاضر خواهند شد.

وی گفت: هماهنگی صورت گرفته تا کتاب های درسی در اولین روز و برخی از مدارس قبل از شروع سال تحصیلی در مدارس توزیع شوند، بیش از 47 مورد برنامه برای آغاز سال تحصیلی انجام خواهد شد.

رحمتی گفت: دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی هیچ گونه مشکلی برای تهیه کتب درسی در خنداب ندارند، کتاب های درسی هنرستان ها و کاردانش، دانش اموزان چهارم متوسطه دوم و دوره ابتدایی توسط آموزش و پرورش توزیع می شود و مشکل خاصی برای توزیع نداریم، دانش آموزان دوره اول متوسطه اول، هفتم و هشتم و نهم، و پایه دوم و سوم متوسطه دوم بایستی خود برای تهیه کتاب اقدام کنند.

رئیس آموزش و پرورش خنداب خاطرنشان کرد: قیمت کتاب از سوی آموزش و پرورش مصوب شده و تاکید شده تا نرخ قیمت کتاب ها و بیمه دانش اموزان در معرض دید دانش آموزان و والدین قرار بگیرد، در سال جدید هیچ گونه وجه اضافی از والدین اخذ نخواهد شد و اگر قرار باشد مشارکتی انجام شود بعد از تشکیل انجمن اولیاء انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ش

تگها: آغاز سال تحصیلی در خنداب, اخبار خنداب, خبر روز, آموزش و پرورش

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *