بازدید: 367 | تاریخ انتشار : 29 شهریور 1394
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب گفت: با برنامه ریزی که انجام شده انتظار داریم در 9 ماهه سال زکات جمع آوری شده به 400 میلیون تومان برسد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب؛ سعید کریمی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب گفت: کمیته امداد شهرستان خنداب به منظور جلب مشارکت‌های مردمی در این زمینه و ترویج فریضه الهی زکات اقدامات متعددی را در طول سال انجام می دهد.

سعید کریمی اظهار کرد: مبالغ بدست آمده از زکات توسط عاملان در روستاها جمع آوری و برای همان روستا هزینه می شود و در روستاها اولویت نخست با فقرا است و در صورت نبود، به پروژه های عمرانی مانند مساجد، مدارس و راه های ارتباطی همان روستا هزینه خواهد شد.

وی افزود: از مجموع 180 میلیون تومان زکاتی که در 6 ماهه ابتدایی سال 94 در خنداب جمع آوری شده، بیش از 70 میلیون تومان زکات شجره طیبه، 5 مورد ساخت پروژه عمرانی در روستاها با مبلغ 102 میلیون تومان و 12 میلیون تومان تهیه سبد کالا و 3 میلیوت تومان جهیزیه بوده است.

کریمی متذکر شد: 102 میلیون تومان زکات جمع آوری شده از مردم در پروژه های تعمیر و ساخت و سنگ کاری مسجد در روستاهای قاسم آباد، استوه، شاوه، خلوزین و شهر خنداب هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب گفت: با برنامه ریزی که انجام شده انتظار داریم در 9 ماهه سال زکات جمع آوری شده به 400 میلیون تومان برسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بعضی از روستاهای شهرستان نیز به غیر از گندم و جو از دیگر محصولات نیز زکات مستحبی خود را پرداخت می نمایند که از آن جمله می توان به انگور، هندوانه، خربزه و لوبیا اشاره کرد که این اقلام نیز جمع آوری شده و در بین نیازمندان توزیع شده است.

تگها: زکات, شجره طیبه, اخبار خنداب, کمیته امداد خنداب, خنداب, فقرا

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *