بازدید: 876 | تاریخ انتشار : 10 مهر 1394
دبیر شورای هماهنگی دانشگاه‌های استان مرکزی با اشاره به توزیع شهرستانی نسبت دانشجو به جمعیت، افزود: این نسبت در اراک 9 درصد است و در شهرستان خنداب با 70 درصد، بیشترین و در شهرستان زرندیه با سه درصد کمترین نسبت دانشجو به جمعیت وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، غلامرضا فتح‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه مرکزی - با اشاره به توزیع دانشجویان استان مرکزی بر حسب گروه تحصیلی، بیان کرد: بیشترین تعداد دانشجویان استان در رشته علوم انسانی با ضریب 43 درصد توزیع، برابر با 50 هزار و 585 نفر است.

وی افزود: گروه‌های علوم پایه، علوم پزشکی، گروه کشاورزی، هنر و فنی مهندسی به ترتیب دارای توزیع 6.5 درصدی، پنج درصدی، سه درصدی، 2.7 درصدی و 39.2 درصدی هستند.

وی افزود: توزیع دانشجویان استان مرکزی بر حسب گروه تحصیلی در رشته زبان 0.4 درصد برابر با 493 نفر است.

دبیر شورای هماهنگی دانشگاه‌های استان مرکزی در ادامه بیان کرد: مقایسه توزیع جمعیت دانشجویان شاغل به تحصیل استان نسبت به کل جمعیت استان نشان می‌دهد که هشت درصد از کل جمعیت استان را دانشجویان تشکیل می‌دهند، بدین معنی که در مقابل هر 100 نفر جمعیت استان هشت نفر دانشجوی شاغل به تحصیل وجود دارد.

وی با اشاره به توزیع شهرستانی نسبت دانشجو به جمعیت، افزود: این نسبت در اراک 9 درصد است و در شهرستان خنداب با 70 درصد، بیشترین و در شهرستان زرندیه با سه درصد کمترین نسبت دانشجو به جمعیت وجود دارد.

انتهای پیام

تگها: دانشجو, اخبار خنداب, استان مرکزی, دانشگاههای کشور, دانشگاه خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *