بازدید: 638 | تاریخ انتشار : 19 مهر 1394
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به سجایای اخلاقی و ویژگی های مدیریتی سردار همدانی گفت:همان شور و حرارت مبارزه با استکبار در دوران جوانی سردار،تا کنون و پس از گذشت سالها از دوران دفاع مقدس همچنان پابرجا بود.

 

به گزارش نسیم خنداب، سردار کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب، ضمن تبریک و تسلیت شهادت سردار رشید اسلام و مدافع حرم گفت:سردار شهید همدانی از جمله رزمندگانی بود که از روزهای ابتدایی قائله کردستان و قبل از شروع جنگ تحمیلی عازم مناطق عملیاتی غرب کشور شد.


کریمی اظهار کرد:وی پس از قائله کردستان و در سال ۵۹ که جنگ تحمیلی آغاز شد از جمله افرادی بودند که از استان همدان به جبهه نبرد شتافت.
وی افزود:در آن ابتدای انقلاب و جنگ تحمیلی فرماندهان به شکل امروزی معروف نبودند ،در هر منطقه ای عزیزی علمی را بلند می کرد و رزمندگان شهر و استان خود را زیر آن جمع و آماده نبرد می کرد.همه شهدا و فرماندهان  بزرگ مثل شهید کاظمی، خرازی، باکری، متوسلیان، همت، زین الدین و ... با ویژگی های خاص خود توانستند مدیریت جنگ را با حضور موثر خود پیش برند.


فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت:شهید همدانی هم از جمله این عزیزان بود و لشگر انصار الحسین(ع) را با دوستان خود بنا گذاشتند و چند سال هم فرماندهی این لشگر را بر عهده داشتند.


کریمی ادامه داد:در دوران دفاع مقدس هم دورا دور اسم این بزرگوار را شنیده بودیم و هر جا که لشگر ۱۷ علی ابن ابیطالب و لشگر انصار الحسین(ع) در یکجا اقامت داشتند باهم ارتباط داشتیم.


وی افزود:از رفقایی که در همدان داشتیم از جمله شهید چیت سازان و یا رفقایی که اکنون به جمع پیشکسوتان دفاع و مقاومت پیوسته اند وصف حال سردار همدانی راشنیده بودیم.


فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: در یک مقطع در ابتدای سال ۶۷ از نزدیک این شهید بزرگوار را درک کردیم ،در آن زمان ایشان جانشین قرارگاه قدس سپاه بودند،جلسات آموزش را در خدمت ایشان بودیم و از نزدیک پی به سجایای اخلاقی این سردار عزیز بردیم.


کریمی گفت:هرچند در گذشته ارتباطات کوتاهی با سردار همدانی داشتیم اما در این جلسات تفکرات،مدیریت نظامی و انسانی،تجارب وی در بحث جنگ و دفاع،ایده های عملیاتی و نظامی وی بر ما روشن شد.


وی افزود:روحیه بزرگواری،وقار و متانت ایشان ،تسلط بر مباحثی که ارائه می دادند و نوع برخورد وی با مجموعه تحت امر و دلسوزی ایشان به همراه شور و حرارتی که برای آموزش هرچه بهتر رزمندگان داشتند توجه همه را جلب می کرد.


فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اظهار کرد: مجموعه برخوردها و نوع رفتار ایشان در مدت زمانی که در خدمتشان بودیم چهره باطنی وی را برای ما روشن کرد.سردار همدانی از جمله فرماندهانی بودند که به دل رزمندگان می نشست،در دوران دفاع مقدس فرماندهان به قلب و دل رزمندگان می نشستند و اثر گذاری این عزیزان بر جان و روح افراد تحت امر، سبب اطاعت پذیری رزمندگان و موفقیت آنها می شد.


کریمی ادامه داد:سردار همدانی در برخورد با جوانترها بسیار با درایت رفتار می کردند به طوری که هیچ گاه ایرادات و اشتباهات ناشی از بی تجربگی نیروهای زیر مجموعه خویش را با عتاب و لحن سرد متذکر نمی شدند.


وی گفت:در جلسه ای شاهد بودم که این سردار بعد از سالها تلاش و کسب تجربه و اندوخته های نظامی به عنوان یک پیشکسوت و صاحب نظر رو به جوانان حاضر گفت«ما را هم یک خرده قبول داشته باشید،ما این موها را در آسیاب سفید نکرده ایم و اندک تجربه ای داریم که ممکن است به درد شما بخورد»؛اینجا می بینیم که یک فرمانده ارشد در سپاه علی رغم اینکه حساسیت زیادی در کارش داشته و آمادگی و سازماندهی نیروها را اصلی مهم تلقی می کند اینگونه با جوانترها برخورد می کند تا بدون اینکه به غرور آنها بربخورد ،ایرادات کارشان را یادآوری و اصلاح کند.


فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی  افزود:آخرین دیدار ما با سردار همدانی به اردیبهشت ماه امسال و حضور وی در استان مرکزی بر می گردد که با وجود آشنایی قبلی از وی و شنیدن صحبت ها و سخنرانی های وی در جلسات مختلف از سالهای دفاع مقدس تا کنون همچنان همان شور و حرارت و نشاط را در سخنان ایشان و به خصوص در بحث مبارزه با استکبار مشاهده کردم.


کریمی اظهار کرد:با توجه به اینکه سردار همدانی عمر خود را در مبارزه با استکبار و جبهه ایثار تا شهادت سپری کردند ،بسیار عالی جبهه استکبار را تبیین و ترسیم می کرد.


وی با اشاره به اینکه سردار همدانی در کوره حوادث آبدیده و زبده شده بود  گفت: این سردار عزیز نقش مستشاری خود را در سوریه به بهترین نحو و موثرترین و کارآمدترین روش ایفا کردند.


فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تاکید بر اینکه سردار همدانی زندگی آگاهانه خود را عالمانه پیش برد و عارفانه و عاشقانه به دیدار معبود رفت خاطر نشان کرد:هرچند از دست دادن این سردار عزیز و دیگر سرداران ما آن هم در این مقطع زایده بسیار بزرگی است اما حق امثال سرداران همدانی،شوشتری،اسکندری،شاطری و... این است که پس از یک عمر مجاهدت ، ایثار و اشتیاق دیدار یار، به شهادت نائل آیند.

انتهای پیام/ش

تگها: مبارزه با استکبار, شهید همدانی, جبهه, فرمانده سپاه روح الله

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *