بازدید: 441 | تاریخ انتشار : 21 مهر 1394
فرماندار شهرستان خنداب گفت: 60 درصد از تعهدات اشتغالزایی این شهرستان در سال جاری محقق شده است.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از ایرنا، حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب گفت: امسال ایجاد 291 شغل برای این شهرستان تعهد شده است که تا کنون برای 157 نفر به صورت ثابت اشتغال ایجاد و در سامانه رصد ثبت شده که پیش بینی می شود تا پایان سال بقیه آن نیز محقق شود.

غیاثی اظهار کرد: این تعداد اشتغال در حوزه کشاورزی، صنعت و معدن، گردشگری و خدمات و با پرداخت تسهیلات توسط صندوق کار آفرینی ایجاد شده است.

وی افزود: همچنین امسال دو میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات برای ایجاد مشاغل خانگی، هفت میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان بهزیستی و 31 میلیارد و 500 میلیون ریال برای اشتغالزایی و خودکفایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان اختصاص یافته است.

غیاثی گفت: امسال با حمایت های مسوولان استان مرکزی مرحله نخست کارخانه صنایع تبدیلی فراوری گوشت بهاران در این شهرستان راه اندازی شده است که با تجهیز و بهره برداری کامل از آن برای 50 نفر دیگر تا پایان سال اشتغال ایجاد می شود.

فرماندار شهرستان خنداب افزود: نبود زیر ساخت های مناسب برای ایجاد صنایع، نبود برخی از شعب بانک های عامل در این شهرستان، آشنا نبودن جوانان با مهارت های فنی حرفه ای، نبود مراکز آموزشی و فعال نبودن بخش خدمات در این شهرستان از جمله مهمترین مشکلات در حوزه اشتغال است.

غیاثی در ادامه خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال، رفع محرومیت شهرستان با اجرای طرح های خدمت رسانی و درمانی، ارتقاء محور های مواصلاتی برای جذب سرمایه گذار و رفع مشکل کم آبی روستاها از اولویت های این فرمانداری در سالجاری است.

شهرستان خنداب واقع در 85 کیلومتری اراک یکی از قطب های کشاورزی استان مرکزی به ویژه در تولید انگور و دیگر میوه ها است.

انتهای پیام/ش

تگها: اشتغال, فرمانداری, تحقق 60 درصدی اشتغال در خنداب, اقتصاد مقاومتی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *