بازدید: 1394 | تاریخ انتشار : 9 آبان 1394
گزینه های جدیدی که این روزها آمریکایی ها روز میز گذاشته اند، گزینه نفوذ است.

 

نسیم خنداب
، مدت زیادی است که غربی ها در راس آن ها آمریکا به این نتیجه رسیده اند که برای مقابله با ایران گزینه نظامی دیگر کارایی ندارد و باید به دنبال گزینه های دیگری باشند، گزینه های که با آن بتوانند از نفوذ قدرت ایران در منطقه و در دنیا جلوگیری کنند، نفوذی که باعث بیداری اسلامی در منطقه و به وجود آمدن گروه های مقاومتی همچون حرب الله لبنان شده است.

گزینه های جدیدی که این روزها آمریکایی ها روز میز گذاشته اند، گزینه نفوذ است، آنها به این باور رسیده اند که باید به فرهنگ و روحیه انقلابی مردم ایران نفوذ کنند تا بتوانند به خواسته های خود در ایران دست بابند، در این نفوذ جوانان مورد هدف هستند چرا که آمریکا بر این باور است که با نفوذ در بین جوانان ایران می تواند روحیه انقلابی را در میان آنها از بین ببرد و روحیه استکبار ستیزی را به سازش تبدیل کند.

گزینه نفوذ به قدری خطرناک است که رهبر انقلاب در سخنرانی های اخیر خود بر این موضوع تاکید کرده و خواستار این شدند که مسئولین مراقب نفوذ فرهنگی و سیاسی دشمن بوده و برای مقابله با دشمن آماده باشند.

همه آماده باشند، نیروهای مومن، نیروهای اصیل و معتقد در سرتاسر کشور که بحمدالله اکثریت قاطع این کشور را هم تشکیل می دهند، آماده به کار باشند، آماده به کار به منای آماده ی جنگ نیست، یعنی هم آماده کار اقتصادی باشند، هم آماده کار فرهنگی باشند و هم آماده کار سیاسی باشند و هم آماده حضور در میدان ها و عرصه های مختلف باشند، ما همه باید آماده باشیم در مقابل این جهت گیری های دشمنان، که دشمن ما سب و روز نمی شناسد، ما هم بایستی شب و روز نشناسیم.

اما وظیفه ما در این مبارزه چیست؟ کدام سنگر به جوانان انقلابی سپرده شده است؟ جوانانی که خود هدف اصلی در گزینه نفوذ هستند چگونه می توانند خود را آماده کنند؟ رهبر انقلاب در پاسخ به این پرسش می فرمایند: « باید پایه های تفکر و روحیه انقلابی را چنان در کشور مستحکم کنیم که هیچ چیز در ادامه این مسیر درخشان خللی ایجاد نکند.»

پایه های تفکر انقلاب جوانانی هستند که حال نسل سوم انقلاب نام دارند و ادامه مسیر انقلاب اسلامی به روحیه این جوانان گره خورده است، همان جوانانی که رئیس جمهور آمریکا در خیال خود منتظر است تا تحولی تدریجی آنها را به این نتیجه برساند که «شعار مرگ بر آمریکا و انکار هولوکاست» آنها را در چشم جهان منزوی می کند.

حال با وجود این که هدف اصلی دشمن در گزینه نفوذ و به گفته خودشان جوانان هستند و آینده انقلاب اسلامی در دست این جوانان قرار دارد، آیا این جوانان آماده هستند که این مسئولیت بزرگ را به دوش بگیرند و راه نسل قبل خود را ادامه دهند؟ اگر آماده نیستید آیا برای آماده کردن آنها فکری شده است؟.

نوشته میلاد کرمی
انتهای پیام/ش

تگها: خنداب, یادداشت, خنداب, خبر روز, نفوذ, گزینه های جدید, آمریکا

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *