بازدید: 439 | تاریخ انتشار : 12 آبان 1394
فرماندار شهرستان خنداب گفت: علی رغم تلاش هایی که در خصوص خرید تضمینی کشمش از کشاورزان خندابی انجام داده ایم فعلا نتیجه خاصی نگرفته ایم.

 

حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: شهرستان خنداب یکی از شهرستان هایی است که اقتصاد و معیشت بسیاری از مردم آن توسط کشاورزی در چرخش است، تولید انگور و کشمش یکی از موارد عمده ای که برای کشاورزان این منطقه درآمدزایی دارد.

غیاثی اظهار کرد: در سال جاری متاسفانه در 3 مرحله به محصولات کشاورزان خسارت جدی وارد شد، در اردیبهشت ماه بین 30 تا 100 درصد محصولات کشاورزان دچار آسیب شد و در تابستان نیز بارش باران در 2 مرحله به محصولات کشاورزی ضربه بدی زد.

وی افزود: امسال نسبت به سال قبل کمی سریعتر جهت خرید تضمینی کشمش از کشاورزان اقدام شد، مکاتباتی با اداره جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت داشتیم و خواستیم تا همانند سال قبل خرید کشمش تضمینی از کشاورزان انجام شود و استدلال ما نیز این بود که کشاورزان خسارات جدی را متحمل شده اند و از آنها حمایت کرده باشیم.

فرماندار شهرستان خنداب قیمت کشمش را در خنداب نسبتا خوب عنوان کرد و گفت: کارشناسانی در سطح شهرستان تحقیق کردند که آیا با این وضع موجود فروش کشمش برای کشاورزان صرف دارد با خیر، وی ادامه داد: همچنین گفتگویی داشتیم با رئسای شورای اسلامی شهرستان که ببینیم هنوز کشمش در دست کشاورزان هست؟، و وضعیت دلالان در شهرستان را ارزیابی کنند و نتیجه را اعلام کنند.

غیاثی گفت: هفته گذشته با مدیر تعاون روستایی مکاتباتی داشتیم و نرخ رایج فعلی و مقدار حجم کشمش را برای وی ارسال کردیم، پیگیر هستیم تا ببینیم نتیجه چه چیزی خواهد شد، فعلا نتیجه خاصی نگرفته ایم.

نماینده ارشد دولت در شهرستان خنداب متذکر شد: تا به حال هیچ گونه اعتراضی از کشاورزان مبنی بر این که کشمش به فروش نمی رسد و یا از ما نمی خرند، و یا واسطه و دلالان مشکلی برای ما ایجاد کرده اند برای ما ارسال نشده است و گلایه و اعتراضی در این خصوص نداشتیم.

وی از کشاورزان عمده کار در خنداب گله مند بود و گفت: متاسفانه کشاورزان عمده کار هیچ گونه مشارکتی در بهبود وضعیت کشمش ندارند، تا جایی که از لحاظ قانونی اجازه داشته باشیم می توانیم به آنها کمک کنیم، ولی متاسفانه کسی تا به حال قدمی در این خصوص برنداشته است، با توجه به این که دولت با محدودت منابع روبرو است و تحریم ها دولت را اذیت می کند ولی تا جای ممکن از سرمایه گذاران حمایت خواهیم کرد.

فرماندار خنداب با بیان این که  خرید تضمینی را برای محصولات استراتژیک انجام می دهند .خاطرنشان کرد: تا به حال کسی به عنوان سرمایه گذار در این خصوص به فرمانداری مراجعه نکرده است.

انتهای پیام/ش

تگها: کشمش, خنداب, تولید انگور, اخبار خنداب, خبر روز, فرمانداری خنداب, گله مندی, حوادث, رضایت از مسئولین

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *