بازدید: 1015 | تاریخ انتشار : 16 آبان 1394
زمانی که جاده ای ساخته می شود و یا این که آن را آسفالت می کنند امنیت آن بالا می رود و قاعدتا خسارات و تلفات آن کاهش می یابد، اما این موضوع ظاهرا در خنداب برعکس است.

 

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، مرگ دست خداست، پراید وسیله است، اما به تازگی جاده ها هم به کمک ماشین پراید رفته تا نقش بیشتری در مرگ انسان داشته باشند.

جاده هایی که گاها با راننده ها نمی پیچند و باعث خروج ماشین ها از مسیر می شوند، جاده هایی که حاضر نیستند تسلیم راننده ها شوند، و تا حالا نیز در مسابقه با راننده ها پیروز بوده اند و تعداد زیادی از انسان ها را از دور مسابقات به کلی کنار زده اند! جاده هایی که دیگر سلطان جاده ها هم از آنها احساس خطر می کنند.

شاید دیگر برای همه عادی باشد، زمانی که پلیس راهنمایی و رانندگی کشور شهریور امسال را ماه خون می نامند و اعلام می کند که شهریور 1394 بیش ترین تلفات جاده ای را داشتیم، تصادفاتی که سالانه جان تعداد زیادی از هموطنان را می گیرد و چشمان بسیاری را برای همیشه منتظر می گذارد.

جاده های شهرستان خنداب نیز در این بین کوتاهی نکرده و همراه با جاده های کشور در حال رقابت تنگاتنگی هستند برای این که جان مردم را بگیرند، مطمئنا اگر شهرستان خنداب روزنامه داشت همیشه صفحه حوادث آن پر از تصاویر تصادفات جاده ای شهرستان بود.

زمانی که جاده ای ساخته می شود و یا این که آن را آسفالت می کنند امنیت آن بالا می رود و قاعدتا خسارات و تلفات آن کاهش می یابد، اما این موضوع ظاهرا در شهرستان ما برعکس است، چرا که از زمانی که جاده خنداب به اراک تعریض شده است ما شاهد تصادفات بیشتری هستیم.
 
اما موضوع جالب تر از موضوع جاده خنداب به اراک، جاده روستای قلیچ تپه است، جاده ای که راه ارتباطی بین خنداب و شهرستان فراهان است و تا چند سال قبل نیز جاده ای خاکی بوده که بعد از پیگیری مردم این روستا از مسئولین شهرستان خنداب این جاده آسفالت می شود، اما آسفالت شدن جاده نه تنها به مردم این شهرستان کمک نکرد بلکه در این مدت جان 15 نفر از همشریان را نیز گرفت.

طی سوالاتی که از رانندگان و مردم این شهرستان پرسیده شده است، علت های اصلی تصادفات را نداشتن شانه خاکی، شیب نامناسب و عرض کم جاده عنوان می کنند، ظاهرا این جاده طبق اصول ساخته نشده و بجای این که به مردم کمک کند بلای جان آنان شده است.

جاده قبل بدلیل این که خاکی و از جنس همین مردم بود، جان رانندگان برایش مهم تر و تعامل بیشتری با آنها داشت، اگر امکانش هست مسئولین جاده را به همان جاده خاکی برگردانند چرا که مردم این منطقه از طلابودن پشیمان گشته اند و می خواهند همان مس قبل باشند.

نوشته محمد قلیچ تپه
انتهای پیام/ش

تگها: جاده خاکی, یادداشت, روستای قلیچ تپه, خنداب, اخبار خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *