بازدید: 451 | تاریخ انتشار : 17 آبان 1394
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب گفت: چرا باید افراد شخصی استفاده کشمش را در خنداب ببرند و تعاونی های ما در خنداب نتوانند کارخانه ای جهت فراوری کشمش داشته باشند، هر تعاونی بالای 100 نفر عضو دارد، مشارکت های مردمی باعث خواهد شد تا کارخانه ای در خنداب احداث شود.

 به گزارش خبرنگار نسیم خنداب، فرهادی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب عصر امروز در اولین جلسه بررسی عملکرد و مشکلات تشکل های بخش کشاورزی شهرستان که با حضور مدیر کل تعاون روستایی استان مرکزی و فرماندار شهرستان خنداب در جهاد کشاورزی برگزار شد گفت: تعاونی ها براساس اصل 33 قانون اساسی یکی از بخش های کلان اقتصادی در کشور محسوب می شوند، امسال بر اساس مدیریتی که انجام شد تغییراتی اساسی در تعاونی ها در خنداب انجام شد.


فرهادی اظهار کرد: سال قبل بسیاری از تعاونی ها در خنداب تعطیل بود، سال گذشته توزیع نهال در خنداب و اناج انجام می شد که امسال قاسم آباد و دیزآباد، جاورسیان و مس بالا به توزیع کنندگان نهال در این شهرستان اضافه شدند.

وی مشکل اصلی تعاونی ها در کشور و بخصوص شهرستان خنداب را کم بودن سرمایه این بخش اعلام کرد و گفت: ما بایستی کاری کنیم تا مردم به تعاونی ها جذب  و به انها اطمینان کنند، همه کشاورزان عضو تعاونی ها هستند پس چرا نباید همه آنها در این بخش مشارکت کنند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب گفت: چرا باید افراد شخصی استفاده کشمش را در خنداب ببرند و تعاونی های ما در خنداب نتوانند کارخانه کوچکی جهت فراوری کشمش داشته باشند، هر تعاونی بالای 100 نفر عضو دارد، مشارکت های مردمی باعث خواهد شد تا کارخانه ای در خنداب احداث شود.

فرهادی متذکر شد: شفاف سازی باعث خواهد شد تا مردم در این حیطه وارد شوند، راه اصلی، افزایش سرمایه اعضای اصلی تعاونی ها است که اگر این کار انجام شود نیازی به دولت هم نخواهد بود، در همین جهت جهاد کشاورزی در خصوص اعطاء تسهیلات، تعاونی داران و کشاورزان فعال را در اولویت قرار خواهد داد.

وی به توزیع کود شیمیایی در خنداب اشاره کرد و گفت: شهرستان خنداب در بحث توزیع کود 1500 عدد سهمیه داشته که دو سوم آن توزیع و یک سوم آن در انبار موجود است.

 فرهادی در ادامه به همکاری تعاونی ها بین هم پرداخت و خاطرنشان کرد: تعاونی ها بایستی با هم همکاری لازم را داشته باشند و مشخصات مکانی معینی برای توزیع کود و بقیه محصولات در شهرستان داشته باشند تا با هم تداخل مکانی نداشته باشند.

در این جلسه مدیرعاملان تعاونی هایی که در خنداب فعال هستند به مشکلات موجود پرداختند و به آنها اشارتی شد که در جلسات بعد پیگیری خواهد شد.
انتهای پیام/ش

تگها: مشارکت های مردمی, خنداب, اخبار خنداب, جهاد کشاورزی, مدیر کل

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *