بازدید: 674 | تاریخ انتشار : 22 آبان 1394
امام جمعه شهر خنداب گفت: برجام با الزامات اخیر رهبر انقلاب قابل اجرا است و مسئولین بایستی تعهد لازم را از طرف های قرارداد بگیرند.
به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت الاسلام والمسلمین عبدالمجید مجدی زاده کرمانی امام جمعه شهر خنداب در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه به اوصاف افراد متقین و پاک پرداخت و گفت: انسان همواره بایستی در مقابل عادت های بد مقاومت کند و سعی کند نفس خود را تزکیه نماید چرا که با این اعمال عقل را کامل خواهد کرد.

حجت الاسلام مجدی زاده ماه صفر را ماه حزن و ماتم اهل بیت(ع) و شیعیان مطرح نمود و اظهار کرد: ماه صفر از جهتی مصیبت شدیدتری برای اهل بیت(ع) بود، از امام سجاد(ع) می پرسند کدام مصیبت برای شما سخت تر بود که حضرت 3 مرتبه می فرمایند: وای از شام، اول صفر ورود اهل بیت(ع) به شام است.

وی در ادامه به توافق برجام اشاره کرد و افزود: برجام با الزامات اخیر رهبر انقلاب قابل اجرا است و مسئولین بایستی تعهد لازم را از طرف های قرارداد بگیرند.

امام جمعه شهر خنداب به بدقولی های آمریکا در سال های قبل تاکید کرد و گفت: وقتی دولت آمریکا هنوز حاضر نیست به تعهدات خود پایبند باشد و بین دولت آمریکا و کنگره اختلاف وجود دارد، ما نیز از دولت درخواست می کنیم خویشتن دار باشند و در اجرای برجام تا تعهد و تصمیم لازم گرفته نشده، خویشتن داری کنند.

وی به سفر رئیس جمهور به فرانسه اشاره کرد و گفت: در واقع باید ببینیم سابقه کشور فرانسه چگونه است، فرانسه در مذاکرات از آمریکا جلوتر بود و به عنوان حامی صهیونیست ها حرکت می کرد، و در ابتدای تحریم ها ضربه های مهلکی بر ما وارد نمود، انتظار داریم ریس جمهور این مباحث را در نظر داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در شهر خنداب به بیان برخی از فرمایشات رهبر انقلاب در جمع روئسا و مدیران مراکز عالی دانشگاه ها در روزهای اخیر پرداخت و گفت: رهبر انقلاب در رابطه با کاهش رشد علمی کشور نگران بودند، به گفته ایشان: کشور ما در مقایسه با کشورهای منطقه و سایر کشورها از رشد علمی قابل توجهی برخوردار است، اما مقداری سرعت رشد علمی ما کاهش یافته که این امر نگران کننده است، انتظار داریم دانشجویان، دانشمندان و پژوهشگران دغدغه های رهبری را مد نطر قرار دهند.

مجدی زاده با تاکید بر این که ایران در زمان قاجار و پهلوی در جهت علمی خیلی پایین بوده است گفت: ایران در زمان قاجار و دوره پهلوی نسبت به کشورهای منطقه و سایر کشورها ضعف و افت علمی داشت که در این 36 سال به حمد خدا رشد بسزایی داشته که در چند سال این سرعت رشد علمی کمی کاهش یافته که انتظار داریم مسئولین در این خصوص تدابیری بیندیشند.

امام جمعه شهر خنداب خاطرنشان کرد: پیاده روی مسیر کربلا از افتخارات اسلام و بخصوص شیعیان است، حضور حدود 20 میلیون زائر در کربلا حرکت عظیمی است که اگر شرایط مهیا بود مردم تا 30 میلیون نفر می توانستند در کربلا حضور یابند، از ایران اسلامی نیز 3 میلیون نفر در کربلا حضور خواهند یافت که امیدواریم از آثار این حرکت عظیم ظهور امام زمان(عج)حاصل شود.

انتهای پیام/ش

تگها: رهبر انقلاب, نماز جمعه, خنداب, اخبار خنداب, خبر روز, امام جمعه خنداب, برجام, دولت, فرانسه, سفر دولت

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *