بازدید: 693 | تاریخ انتشار : 23 آبان 1394
امام جمعه شهر خنداب با تاکید بر این که بایستی تعهدات لازم در اجرای برجام از طرف مقابل گرفته شود گفت: از طرفی باید تضمین لازم گرفته شود و از طرف دیگر باید تحریم ها به طور کامل لغو شود و بحث تعلیق مطرح نشود.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت الاسلام مجدی زاده کرمانی در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص اجرای برجام گفت: یکسری انتقاداتی در خصوص اجرای برجام در کشور وجود دارد که افرای موافق و افرای مخالف اجرای برجام اند و همچنین مخالفان و موافقانی در آمریکا که نقطه مقابل ما هست و آنها نیز معتقدند که این قرارداد به نفع آمریکا نیست و نباید اجرا شود و برخی عقیده دارند که برجام باید اجرا شود.

مجدی زاده اظهار کرد: در طول این چند سالی که مذاکرات ایران و 1+5 انجام شده همواره رهنمودها و ارشادات رهبری بوده تا مسئله هسته ای ایران به این مرحله رسیده است، در نهایت مقام معظم رهبری فرمودند با رعایت الزامات 9 گانه می توان برجام را اجرا کرد، که عمده آن تضمین و تعهد گرفتن از طرف مقابل است که در اجرای تعهداتی قرار است انجام دهد، خیانت و کوتاهی نکند و حرکتی که عادت اروپایی ها و آمریکایی ها هست انجام نشود و به آنچه که ضمانت و تعهد داده اند به جا بیاورند.

وی افزود: اگر به پیش بینی هایی که رهبر انقلاب دارند و مصوباتی که در مجلس انجام شده عمل شود، نتایج خوبی برای ملت حاصل خواهد شد.

امام جمعه شهر خنداب گفت: رهبری در خصوص راکتور تحقیقاتی اراک در شروط 9 گانه فرموده اند که با حفظ هویت آب سنگین اراک، برای تغییر کاربری کارخانه آب سنگین اراک تعهد و ضمانت کافی گرفته شود، مسئله آب سنگین اراک در مذاکرات 1+5 چنین بیان شده که با تغییر کاربری باید به کار خود ادامه دهد و اگر صلاح باشد آب سنگین هم صادر کند، ولی راکتور آن به نحوی مسائل مختلفی داشته و غربی ها به علت باقیمانده پسماند و استفاده آن در مقاطع نظامی، خواسته اند تا ایران در این خصوص تغییر کاربری بدهد و کاربری دیگری را ادامه دهد، مسئولین نیز در این خصوص در حال مذاکرات با کشورهای مختلفی همچون چین هستند تا تغییر کاربری انجام شود.

نماینده ولی فقیه در خنداب ضمن این که از مسئولین خواست تا الزامات 9 گانه رهبری را مد نظر قرار دهند گفت: مسئولین سعی کنند برجام، عامل و گزینه ای برای نفوذ آمریکا و اروپایی ها نشود، رهبری بارها در فرمایشات خودشان به این مطلب پرداخته اند.

وی در ادامه با تاکید بر این که بایستی تعهدات لازم در اجرای برجام از طرف مقابل گرفته شود گفت: از طرفی باید تضمین لازم گرفته شود و از طرف دیگر باید تحریم ها به طور کامل لغو شود و بحث تعلیق مطرح نشود.

مجدی زاده به تشکیل هیات نطارت اجرایی برجام اشاره کرد و گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب و مجلس شورای اسلامی بر آن تاکید داشته اند این است که هیات نظارت بر اجرای برجام بتوانند ملاحظات را انجام دهند و به نحوی باشد که اجرای برجام به صلاح مردم قرار بگیرد و از طرفی دشمن نتواند از برجام سوء استفاده کند.

امام جمعه شهر خنداب با تاکید بر این که آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده و نیست خاطرنشان کرد: غرب از کودتای 28 مرداد و قبل تر، و بعد از آن نیز از زمانی که انقلاب به ثمر نشست قصد براندازی جمهوری اسلامی را داشته است، مسئله جنگ 8 ساله ای که برما تحمیل شد همه این ها رد پای ضربه آمریکا و خیانت به ایران است، به هر حال مسئولین با توجه به سابقه ای که آمریکا داشته و خیانت ها و حرکت های موذیانه ای که انجام می دهد مذاکرات را ادامه دهند و تضمین های لازم را بگیرند و نفوذ آنها را به ایران ببندند و با دقت همه نکات انجام شود.

انتهای پیام/ش

تگها: اجرای برجام, تحریم, تعلیق, رهبری, مسئولین کشور, آمریکا, مذاکرات هسته ای, چین, آب سنگین اراک, آب سنگین خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *