بازدید: 383 | تاریخ انتشار : 3 آذر 1394
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان خنداب گفت: حدود ۲۸۰ میلیون تومان زکات در بخش های مختلف در شهرستان جمع آوری شده است.

 به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، سعید کریمی مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به سیاست هایی که کمیته امداد و دبیر شورای زکات استان و کشور داشته، بیشترین زکات در بخش محرومین جمع اوری شده است، توانستیم در بحث زکات محرومین که برنامه اصلی دبیرخانه شورای زکات در سال جاری است موفقیت خوبی داشته باشیم.


کریمی اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون مبلغ 170 میلیون تومان زکات در بخش محرومین جمع آوری شده است که در قالب ساخت 2 باب منزل مدد جویی و درمان و پرداخت بدهی تعدادی از محرومین تحت پوشش کمیته محقق شده است، در روزهای آتی این منازل که در روستای مس پایین و آقداش قرار دارند افتتاح خواهند شد.

وی با بیان این که در سال جاری با توجه به سیاست های کمیته امداد اهمیت کمتری نسبت به زکات پروژه قائل شده ایم افزود: بیش از 98 میلیون تومان زکات در بخش پروژه جمع آوری شده است که جمعا حدود 280 میلیون تومان زکات در بخش های مختلف در شهرستان جمع آوری شده است، با توجه به این که عاملان زکات جدید شناسایی شده اند و فعال اند پیش بینی می شود تا پایان سال بیش از 400 میلیون تومان زکات در شهرستان جمع آوری شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان خنداب به مشکلات پیش رو در جمع آوری زکات در شهرستان پرداخت و گفت: مشکل اصلی در کمیته امداد خنداب عدم تخصیص سیاست تشویقی است، سال گذشته با توجه به این که پیش بینی ما 250 میلیون تومان بود، سیاست تشویقی 80 میلیون تصویب شد که 60 میلیون تومان تخصیص پیدا کرد، امسال نیز پیش بینی ما 90 میلیون تومان بود که مصوب آن 20 میلیون تومان شد که تا به حال 4 میلیون تخصیص پیدا کرده است که با پیگیری که داشتیم هنوز این مبلغ به حساب کمیته واریز نشده است.

کریمی با بیان این که سیاست تشویقی زکات، مختص محرومین است گفت: اگر سیاست تشویقی تخصیص پیدا کند می تواند تاثیر خوبی در پرداخت زکات در بین مردم داشته باشد.

وی متذکر شد: همانطور که در تا به حال در جمع آوری زکات در بخش محرومین رتبه اول استانی را کسب کرده ایم، اگر سیاست تشویقی 20 میلیونی که قول داده اند محقق شود،تا پایان سال برنامه ای که بر عهده ما گذاشته شده  پوشش خوبی خواهیم داد و تمام شهرستان را در بحث جمع اوری زکات در بر خواهیم گرفت.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان خنداب خاطرنشان کرد: انتظاری که از اعضای شورای زکات داریم این است که کمک کار باشند تا فریضه و واجب الهی انجام شود.

انتهای پیام/ش

تگها: زکات, زکات پردازان, خنداب, خبر روز, اخبار خنداب, کمیته امداد, کشاورزی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *